/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Pozbud kupił zakład w Słonawach

Pozbud

Autor: dja
Źródło: Pozbud
Data: 2008-02-17


Producent okien i drzwi Pozbud T&R SA dokonał w połowie stycznia transakcji kupna terenu i hal produkcyjnych w Słonawach (Wielkopolska). Jest to były zakład produkcji mebli należący wcześniej do Wielkopolskich Fabryk Mebli w Obornikach.

fot. Pozbudfot. Pozbud

Łączna powierzchnia nieruchomości to ponad 6 ha, z czego 1,5 ha stanowią hale produkcyjne. W skład zakupionych obiektów wchodzą między innymi kompletne linie produkcyjne mebli oraz suszarnie do drewna o możliwościach przerobowych 300 m3 na jeden wsad.

Obecnie firma posiada zakład produkcyjny w Luboniu k./Poznania o mocy produkcyjnej rzędu 42 tys. m2 stolarki otworowej rocznie. Zakład w Słonawach zostanie wyremontowany, a na jego terenie zostanie uruchomiona nowoczesna linia produkcji okien i drzwi. Dzięki inwestycji Pozbud zamierza rozpocząć ekspansją na rynki zagraniczne. Obecnie firma eksportuje znikomą ilość swojej produkcji, w ciągu 2-3 lat ma to być 30% przychodów spółki.

Pozbud chce zadebiutować na warszawskiej GPW. W tym celu w lipcu ubiegłego roku firma została przekształcona w spółkę akcyjną, a W listopadzie w Komisji Nadzoru Finansowego, złożony został prospekt emisyjny. Według planów, Pozbud chciał pozyskać z giełdy nawet 25 mln zł z przeznaczeniem na budowę nowej fabryki. Obecnie, po zakupie zakładu w Słonawach, zapotrzebowanie na kapitał z giełdy zostało ograniczone do 17-18 mln zł.

Pozbud T&R S.A. jest jednym z największych producentów stolarki otworowej z drewna i PCV na terenie Wielkopolski. Właścicielami przedsiębiorstwa są bracia Tadeusz i Roman Andrzejak. W spółce zatrudnionych jest około 70 osób. Według prognoz w 2007 roku przychody firmy miały wynieść ok. 27 mln zł, a zysk netto ok. 2,7 mln zł.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz