/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Grupa Selena otworzyła nową spółkę w Petersburgu

E.C.H.O. COMMUNICATIONS / PR Agency

Autor: inf. prasowa (opr.JR)
Źródło: E.C.H.O. COMMUNICATIONS / PR Agency
Data: 2008-02-15


Grupa Selena – prowadzący działalność na całym świecie, oparty na polskim kapitale holding spółek zajmujących się produkcją i dystrybucją chemii budowlanej – otworzyła nową spółkę zagraniczną w Petersburgu, Selena Sever. To już drugi – po Selenie Vostok -– oddział w Rosji w strukturze Grupy. Działalność rosyjskiej spółki obejmuje sprzedaż i dystrybucję produktów pod markami Tytan i Artelit...

Pierwsza rosyjska spółka Seleny powstała w 2001 roku. Zajmuje się ona sprzedażą pian, uszczelniaczy i klejów na terenie Rosji. Stały wzrost sprzedaży i zwiększający się udział w rynku zaowocowały decyzją o uruchomieniu drugiej placówki w Sankt Petersburgu. Selena Sever będzie zajmować się budową sieci dystrybucji na terenie nadbałtyckiej metropolii, która oficjalnie liczy aż 5 milionów mieszkańców. Nowa spółka będzie także pełnić rolę centrum organizacyjno-logistycznego dla całego regionu.
„Uruchomienie Seleny Sever spowodowane było przede wszystkim dążeniem do optymalizacji procesów logistycznych. Olbrzymie terytoria rosyjskie nie sprzyjały bowiem utrzymaniu wysokich standardów w zakresie dystrybucji, które obowiązują w Selenie. Potrzebowaliśmy własnego zaplecza logistycznego i handlowego w centrum tego regionu, aby móc utrzymać gwarantowany poziom jakości w obsłudze klienta. Ponadto, druga działająca niezależnie spółka – Selena Sever – daje nam możliwość pozyskania nowych odbiorców, a tym samym zwiększenia udziału w rosyjskim rynku chemii budowlanej” - powiedział Krzysztof Domarecki, prezes zarządu Selena FM SA – spółki kierującej działalnością Grupy. Obecnie Grupa Selena jest - pod względem wielkości - czwartym na świecie producentem piany poliuretanowej używanej do montażu okien i drzwi, który skutecznie konkuruje na światowych rynkach chemii budowlanej z globalnymi koncernami o wieloletniej tradycji.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz