/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

NOWE WYMOGI CERTYFIKACJI FSC DLA FIRM PRZEMYSŁU DRZEWNEGO, PAPIERNICZEGO I POLIGRAFICZNEGO W 2008 ROKU

NEPCon

Autor: JR
Źródło: NEPCon
Data: 2007-07-15


NEPCon Sp. z o.o., reprezentant programu SmartWood ma zaszczyt zaprosić Państwa do wzięcia udziału w szkoleniu:

Termin i miejsce szkolenia
6 marca 2008 r. (czwartek), Hotel Campanile, ul. Św.Tomasza 34, Kraków http://www.campanile.com.pl/krk_cmp.html

Cel szkolenia
Szkolenie przeznaczone jest dla przedstawicieli przedsiębiorstw branży drzewnej, papierniczej i poligraficznej, które posiadają certyfikat FSC lub które chcą poddać się certyfikacji. Jego celem jest zapoznanie uczestników z nowymi wymaganiami standardów FSC oraz przypomnienie wymogów już obowiązujących. Nacisk zostanie położony na praktyczne aspekty wymogów norm.
Od 1 stycznia 2008 r. obowiązuje nowa wersja normy FSC-STD-40-004 wersja 2.0 dla firm przemysłu drzewnego starających się o certyfikat. Ponadto, od 1 stycznia 2008 norma drewna kontrolowanego FSC-40-005 wersja 2.1. obowiązuje wszystkich producentów chcących używająć materiałów z drewna niecertyfikowanego w wyrobach certyfikowanych FSC. Więcej informacji o nowych wymaganiach i terminach wprowadzenia norm jest na naszej stronie internetowej www.nepcon.pl lub pod telefonem biura NEPCon 012 2950373.

Koszt uczestnictwa
Pełny koszt szkolenia wynosi 500 zł/za osobę. Dla klientów NEPCon Sp. z o.o. koszt szkolenia wynosi 300 zł/za osobę.
Cena zawiera materiały szkoleniowe, poczęstunek w trakcie szkolenia oraz obiad. Płatności można dokonywać przed szkoleniem przelewem na podstawie wystawionej faktury, bądź gotówką w trakcie szkolenia (wówczas faktury zostaną dosłane pocztą po szkoleniu).

Zgłoszenia
Prosimy o dokonanie zgłoszenia pocztą, faksem lub e-mailem z podaniem liczby delegowanych osób i danych firmy (nazwa, adres i numer NIP). Prosimy o przesyłanie zgłoszeń do 22 lutego 2008 roku.
Wszelkich informacji o szkoleniu udziela: Dorota Kwiatkowska, NEPCon Sp. z o.o., ul. Czapińskiego 3/311, 30-048 Kraków, tel. +48 12 2950373, 2950377, faks: +48 12 295 0374, e-mail: dk@nepcon.net, www.nepcon.pl.
Uwaga: liczba miejsc ograniczona!

Materiały informacyjne i zaświadczenia
Każdy z zarejestrowanych uczestników otrzyma materiały szkoleniowe oraz zaświadczenia potwierdzające uczestnictwo w szkoleniu.


Program szkolenia
Uwaga: program może ulec niewielkim zmianom na wniosek organizatora lub uczestników

9.30
Rejestracja uczestników
9.45
Przywitanie uczestników, prezentacja firmy NEPCon Sp. z o.o.
10.00
Co należy zrobić aby uzyskać certyfikat FSC?
Omówienie poszczególnych etapów procesu certyfikacji i wymogów formalnych
10.30
Omówienie wymagań standardów FSC 
-        pisemne procedury (dokumentowany system kontroli)
-        odpowiedzialność i szkolenia
-        kategorie surowców wejściowych i wyrobów wg FSC
-        wykaz grup wyrobów FSC
11.15
Przerwa na kawę
11.30
Omówienie wymagań standardów FSC, c.d.
-        zamawianie, zakup, przyjmowanie i składowanie surowca
-        dla jakiej firmy jaka norma?
-        produkcja wyrobów certyfikowanych - (na podstawie wymagań FSC-STD-40-004 wersja 2.0 i FSC-STD-40-005 wersja 2.1)
13.00
Przerwa obiadowa
14.00
Omówienie wymagań standardów FSC, c.d
-        sprzedaż i wysyłka wyrobów gotowych,
-        zasady użycia logo FSC na wyrobach oraz w celach marketingowo-informacyjnych
-        użycie niecertyfikowanych komponentów – definicja i procedury składania wniosków do FSC
-        certyfikacja organizacji wieloodziałowych
14.45
Jak czytać raport z auditu?
15.00
Dyskusja, indywidualne rozmowy z przedstawicielami NEPCon Sp. z o.o.
16.00
Zakończenie


Organizatorzy


NEPCon Sp. z o.o.
NEPCon Sp. z o.o. oferuje usługi związane z certyfikacją Kontroli Pochodzenia Produktu (Chain of Custody) FSC (Forest Stewardship Council), systemów zarządzania jakością, środowiskiem oraz bezpieczeństwem i higieną pracy według norm ISO. Obecnie posiada swoje oddziały w Danii, Estonii, Łotwie, Litwie, Rosji, Czechach i Słowacji oraz w Polsce.
Do końca 2006 r. NEPCon pomyślnie przeprowadził proces certyfikacji zarządzających lasami w ponad 12 milionach hektarów oraz ponad 400 firmach zajmujących się produkcją wyrobów drzewnych oraz przemyśle papierniczo – poligraficznym głównie w krajach bałtyckich, Polsce, Rosji, Skandynawii, Słowacji, Czechach i Rumunii.
W Polsce przeprowadziliśmy audity certyfikujące m.in. w następujących firmach: „HOMANIT POLSKA Sp. z o.o. i Spółka” Spółka Komandytowa, Mondi Packaging Paper Świecie S.A., Baltic Wood S.A., Arctic Paper Kostrzyn SA, Emerson Polska sp. z o.o., Pfleiderer Grajewo S.A., Pfleiderer Prospan S.A., Sokółka Okna i Drzwi S.A., Vox Industrie S.A., Fakro Sp. z o.o., SWEDWOOD POLAND oddział Skoczów.

Osoby reprezentujące:

Dr Andrzej Czech
Ekspert SmartWood i prezes Zarządu NEPCon Sp. z o.o., która jest partnerem certyfikacyjnym SmartWood w Polsce. Był zaangażowany w proces rozwoju Polskiej Grupy Roboczej FSC i Polskich Standardów FSC od 1998 roku. Przez 2 lata był Osobą Kontaktową FSC w Polsce i przewodniczącym Polskiej Grupy Roboczej FSC. Jego doświadczenie w zakresie certyfikacji obejmuje prowadzenie i uczestnictwo w auditach gospodarki leśnej oraz kontroli pochodzenia produktu w Europie. Koordynuje działalność NEPCon w Polsce, na Słowacji, Republice Czeskiej, Ukrainie, Rumunii, Bułgarii i Węgrzech od czerwca 2002 roku. Brał udział w ponad 80 auditach Kontroli Pochodzenia Produktu (Chain of Custody) i gospodarki leśnej FSC jako auditor wiodący.

Mgr inż. Kinga Sułkowska
Koordynator Biura Certyfikacji NEPCon Sp. z o.o. Jest odpowiedzialna za prowadzenie i koordynację projektów związanych z certyfikacją w systemie FSC oraz certyfikacją systemów zarządzania jakością. Auditor Kontroli Pochodzenia Produktu FSC, ekspert w zakresie stosowania logo FSC.

W przypadku niewystarczającej liczby chętnych, organizatorzy zastrzegają sobie prawo odwołania szkolenia i zwrot całości kosztów szkolenia zarejestrowanym uczestnikom.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz