/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Lasy zmienią system sprzedaży i zapobiegną wzrostowi cen?

Rzeczpospolita

Autor: Joanna Cabaj, oprac. dja
Źródło: Rzeczpospolita
Data: 2008-02-12


Lasy Państwowe przyznają, że obecny system sprzedaży drewna się nie sprawdził i wkrótce ruszą prace nad nowymi zasadami - pisze "Rzeczpospolita".

Według zapowiedzi efekty pracy nad modyfikacją systemu handlu drewnem poznamy pod koniec marca. Wiadomo już, że zamówienia nadal będą składane przez Internet. Zmienią się za to niezrozumiałe kryteria oceniania ofert zakupu składanych przez przedsiębiorców. Rozważane są dwie opcje: otwarta (każdy widzi przez cały okres przyjmowania zamówień, jakie oferty złożyły poszczególne firmy) lub zamknięta (wyniki publikowane są po zamknięciu etapu składania zamówień).

– Raczej skłonimy się ku zamkniętemu, by zapobiec nieuzasadnionemu wzrostowi cen – mówił „Rz” Marian Pigan, zastępca dyrektora generalnego LP ds. marketingu, organizacji i rozwoju.

Ponad 1700 odwołań firm, które nie otrzymały potrzebnej im ilości drewna, to ok. 2,2 mln m3 surowca drzewnego. Lasy Państwowe deklarują pozyskanie dodatkowego 1 mln m3 w stosunku do dotychczasowych planów na rok 2008.

8 lutego odbyło się spotkanie PIGPD - Lasy Państwowe. Komunikat w tej sprawie można przeczytać w dziale "Głos PIGPD"


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz