/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Barlinek wybuduje w Rosji fabrykę sklejki

Barlinek

Autor: dja
Źródło: Barlinek
Data: 2008-02-07


Barlinek RUS, spółka zależna od Barlinek SA, która kupiła grunty pod inwestycję w okolicach miasta Czerepowce w Federacji Rosyjskiej, poinformowała, że w II kwartale 2008 rozpocznie tam budowę fabryki sklejki.

Zakład będzie posiadał zdolności wytwórcze ok. 40 tys. m3 sklejki rocznie. Ewentualny II etap realizacji przyczyni się do zwiększenia wydajności fabryki do 80 tys. m3. Około 40% wyprodukowanej sklejki będzie zużywane wewnątrz Grupy Barlinek jako podkład pod wierzchnia warstwę deski podłogowej. Zastosowanie w produkcji podłóg sklejki z własnej produkcji przyczyni się do istotnego obniżenia technicznego kosztu wytworzenia deski wielowarstwowej.

Zakończenie I etapu inwestycji planowane jest na III kwartał 2009r. Jej wartość szacuje się na ok. 300 mln zł. Ewentualne nakłady inwestycyjne w celu zwiększenia wydajności fabryki do 80 tys. m3 sklejki rocznie wg szacunków wyniosą ok. 100 mln zł

W miejscowości Czerepowce spółka rozważa również wybudowanie fabryki deski podłogowej o wydajności 2,2 mln m2 rocznie wraz z inwestycjami towarzyszącymi, m.in. będzie to linia produkcji peletu oraz linia do produkcji listew przypodłogowych. Ewentualna budowa zakładu rozpocznie się wiosną 2009 i zakończy latem 2010 roku.

Inwestycje na terenie Federacji Rosyjskiej są jednym z kluczowych elementów strategii Grupy Barlinek zakładającej zwiększanie mocy produkcyjnych oraz poszerzanie oferty asortymentowej. Obecnie w fabrykach w Barlinku (Zachodniopomorskie; Polska) i w Winnicy (Ukraina) Grupa Barlinek produkuje trójwarstwową deskę podłogową, naturalne okleiny z drewna oraz paliwo ekologiczne z odpadów drzewnych tzw. pelet.

Tydzień temu Barlinek kupił rumuńską spółkę Diana Forest produkującą m.in. podłogi z drewna.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz