/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Rzeczpospolita: Miliard rocznie na podłogi

Rzeczpospolita

Autor: Joanna Cabaj, oprac. dja
Źródło: Rzeczpospolita
Data: 2008-02-05


Producenci podłóg inwestują w nowe zakłady i produkty. Walczą o szybko rosnący rynek wart 1,2 mld zł - pisze "Rzeczpospolita".

Jeszcze w tym roku Kronospan chce rozpocząć produkcję w budowanej kosztem 50 mln euro fabryce w Strzelcach Opolskich. Międzynarodowy koncern planuje, że zakład opuszczać będzie 50 mln m2 paneli podłogowych rocznie, z czego jedna piąta trafi do polskich klientów.

- Rynek paneli podłogowych w Polsce oceniam na ok. 30 mln m2. rocznie. Decyzje o inwestycji podejmowaliśmy na podstawie długofalowych prognoz wzrostu rynku, z których wynika, że będzie on rósł w tempie przynajmniej 10% rocznie - mówi Tomasz Jańczak, członek zarządu Kronospanu. W ubiegłym roku firma sprzedała w Polsce płyty drewnopochodne i panele za ok. 800 mln euro.

Kilkunastoprocentowy wzrost rynku podłóg w najbliższych latach prognozują również inni producenci paneli laminowanych - Kronopol i Classen oraz specjalizujący się w warstwowych panelach z drewna Barlinek. Rynek podłóg z drewna szacowany jest na 5 mln m2, a jego wartość na 500 mln zł.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz