/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

VIII edycja targów LAS-EXPO

Autor:
Źródło: Targi Kielce
Data: 2008-02-06


W dniach 14-16 marca 2008 roku odbędą się VIII Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO 2008. Patronat nad targami objęła Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych.

fot. Las-Expofot. Las-Expo

Targi LAS EXPO służą promocji nowoczesnych technik związanych z przemysłem drzewnym. Wystawcy prezentują nie tylko narzędzia i maszyny wykorzystywane w transporcie i obróbce drewna, ale i środki ochrony lasu przed szkodnikami, mapy oraz zaawansowane systemy informatyczne. Targi LAS-EXPO to miejsce spotkań pracowników przemysłu drzewnego i leśników – branż współpracujących ze sobą przy pozyskiwaniu i wykorzystaniu surowca drzewnego.

Szacuje się, że drewno, jako surowiec doskonały, znalazło dziś w świecie ponad 30 000 zastosowań. Wykorzystywane jest w budownictwie, rolnictwie, transporcie, energetyce, przemyśle meblarskim i papierniczym. Różne gałęzie gospodarki wykorzystują wytrzymałość, lekkość, trwałość i elastyczność drewna. Jest surowcem w pełni odnawialnym, a jego produkcja, jeśli zachowuje zasady prawidłowej gospodarki leśnej, nie jest uciążliwa dla środowiska. Dzięki nowoczesnym technologiom drewno stało się odporne na warunki środowiska, nie tracąc żadnego ze swoich walorów. Surowiec ten używany jest przez człowieka od wieków, od wielu lat podkreśla się jego zalety. Również Targi Kielce poprzez organizację wystawy LAS-EXPO włączają się do promocji tego ekologicznego surowca.

Targi LAS-EXPO odbywają się w tym samym terminie co XIV Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH. W ubiegłorocznych targach AGROTECH i LAS-EXPO wzięło udział 392 wystawców z 13 krajów: Belgii, Czech, Francji, Holandii, Irlandii, Niemiec, Rosji, Rumunii, Słowacji, Szwecji, Ukrainy, Włoch oraz Polski. Wystawcy zaprezentowali w sumie ponad 500 maszyn i urządzeń. Targi odwiedziło ponad 31 000 osób.

Najlepsze produkty prezentowane na targach zostaną nagrodzone medalami i wyróżnieniami Targów Kielce.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz