/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Stora Enso negocjuje zwolnienie z podatku

Rzeczpospolita

Autor: dja
Źródło: Rzeczpospolita
Data: 2008-02-04


Stora Enso chce wybudować nowy zakład produkcji papieru w Ostrołęce. Koszt inwestycji szacowany jest na 1,2 mld zł.

Fabryka powstanie na 30-hektarowej działce należącej od zeszłego roku do podstrefy ostrołęckiej Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Według planów 93% produkcji powstawać ma z makulatury. Docelowo w nowym zakładzie pracę znajdzie ok. 600 osób.

W chwili obecnej kończą się rokowania dotyczące pomocy publicznej, w postaci zwolnienia od podatku dochodowego, jaką koncern otrzyma od państwa. Wartość pomocy może wynosić do 50% poniesionych nakładów inwestycyjnych i być udzielona do 2017r.

Stora Enso Oy to największy w Europie koncern branży drzewno-papierniczej. Firma z fińskimi korzeniami zatrudnia ok. 40tys pracowników w 40 krajach świata.

W Ostrołęce firma jest obecna od czterech lat, kiedy kupiła największą polską papiernię ostrołęcki Intercell. Obecnie oferta produkcyjna obejmuje celulozę, papier, worki papierowe i opakowania tekturowe. Do Stora Enso Poland SA, należą również fabryki opakowań w Łodzi, Tychach i Mosinie. Koncern jest również obecny poprzez Stora Enso Wood Supply - dywizję zajmującą się produktami drzewnymi - do której należą tartaki w Murowie i Kolonii.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz