/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Goran w składzie Grupy Pruszyński

Goran

Autor:
Źródło: Goran
Data: 2008-02-04


Goran sp. z o.o., lubelski producent stolarki budowlanej z drewna, PVC i aluminium, łączy się z firmą Stolbud Pruszyński sp. z o.o specjalizującą się w produkcji okien i drzwi z drewna. Tym samym skład Grupy Pruszyński poszerza się o kolejną, znaną na rynku materiałów budowlanych markę.

Spółka, która powstanie w wyniku połączenia obu firm, wejdzie do grona liderów w zakresie produkcji i dystrybucji stolarki budowlanej na polskim rynku. Zwiększy się także i umocni obecność obu firm na rynkach międzynarodowych, na których aktualnie działają Stolbud Pruszyński i Goran.

Korzystając z potencjałów obu firm i wykorzystując efekt synergii stworzymy firmę, która będzie silnym graczem na rynku polskim i europejskim – zauważa Wojciech Pakosiński, Prezes Zarządu Stolbud Pruszyński, a Tomasz Małocha, Prezes Zarządu Goran dodaje: Każda z firm dla wspólnego rozwoju wniesie to, co ma u siebie najlepszego. Goran – cenioną markę i sieć sprzedaży, którą będziemy nadal wspólnie rozwijać, a Stolbud Pruszyński silne zaplecze kapitałowe i technologiczne.

Łącząc się obie firmy stawiają na intensywny rozwój i inwestycje. Już wiadomo, że zachowane zostaną samodzielne marki, które działać będą w strukturach Grupy Pruszyński. Lekkim zmianom poddane zostanie tylko ich profilowanie. Marka Stolbud Pruszyński działać będzie na rynku B2B a marka Goran skierowana będzie głównie do odbiorców indywidualnych. Marka Goran jest ceniona i znana szczególnie na terenie centralnej i wschodniej Polski. Chcemy ten potencjał dobrze wykorzystać co będzie możliwe właśnie dzięki powiązaniu kapitałowemu z Grupą Pruszyński. – mówią zgodnie prezesi firm.

Firma Goran została założona w 1992 roku. Od roku 1996 Goran specjalizuje się w produkcji stolarki okiennej i drzwiowej z drewna, PVC i aluminium. Okna Goran zdobią budynki lubelskie, takie jak np. lubelskie sądy: Okręgowy i Rejonowy, Rezydencja Cicha, osiedle EkoPark, biurowiec Green House czy Dworzec Główny PKP. Firma była też wykonawcą stolarki budowlanej w warszawskich inwestycjach Ogrody Shiraz, Marina Mokotów, Lazurowa Dolina czy Bemowo Park. Prestiżową wizytówką firmy Goran są fasady aluminiowo-drewniane w warszawskim apartamentowcu M2.

Stolbud Pruszyński jest producentem drewnianej stolarki budowlanej od 1962 roku. W skład Grupy Pruszyński firma weszła w 2005 r. Firma była wykonawcą stolarki budowlanej w warszawskim hotelu Holiday Inn, osiedlach Eko-Park i Brzozowy Park. Dostarczała także stolarkę na potrzeby osiedli Europejskiego i Eko-Park w Krakowie. Prestiżową realizacją firmy są okna do zabytkowych budynków na starówce w Budapeszcie.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz