/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Weyerhaeuser chce sprzedać część biznesu

Weyerhaeuser

Autor: dja
Źródło: Weyerhaeuser
Data: 2008-02-04


Weyerhaeuser Co., amerykański gigant branży drzewno papierniczej, poinformował o zamiarze sprzedaż części swojego biznesu.

Na sprzedaż wystawiona została częś dywizji Wood Products - Commercial Construction Sales od 45 lat zajmująca się projektowaniem i dostarczaniem unikalnych rozwiązań budowlanych opartych na drewnie przeznaczonych dla sektora przedsiębiorstw.

Commercial Construction Sales zatrudnia 320 pracowników w trzech zakładach produkcyjnych i oraz 13 biurach zajmujących sie projektowaniem i sprzedażą położonych na terenie USA. W grę wchodzi zarówno sprzedaż biznesu w całości jak i w częściach.

Według słów Lee Alford'a członka zarządu spółki, decyzja o sprzedaży podyktowana jest względami strategicznymi - dywizja Wood Products w zakresie rozwiązań dla budownictwa, skoncentrować się chce na rynku domów mieszkalnych budowanych w technologii szkieletowej.

Weyerhaeuser Company, założona w 1900r., to jedna z trzech największych na świecie firm zajmujących się przetwórstwem drewna. Obecnie koncern posiada zakłady produkcyjne w 18 krajach, a swoje produkty sprzedaje na całym świecie. W 2006 przychody ze sprzedaży wyniosły 21.9 mld USD.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz