/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Grupa Selena zmienia polski przemysł

E.C.H.O. COMMUNICATIONS / PR Agency

Autor: inf. prasowa (opr.JR)
Źródło: E.C.H.O. COMMUNICATIONS / PR Agency
Data: 2008-02-03


Grupa Selena - prowadzący działalność na całym świecie, oparty na polskim kapitale holding spółek zajmujących się produkcją i dystrybucją chemii budowlanej – otrzymała tytuł „Tego, który zmienia polski przemysł”, przyznawany przez Miesięcznik Gospodarczy „Nowy Przemysł”...

Redakcja wyróżniła te firmy, których wpływ na przemiany ekonomiczne w 2007 roku był największy - Grupa Selena została uhonorowana za działania, dzięki którym polskie życie gospodarcze widocznie się rozwinęło.

Grupa Selena została wyróżniona przez Miesięcznik Gospodarczy „Nowy Przemysł” tytułem „Tego, który zmienia polski przemysł” za skuteczną ekspansję zagraniczną, stworzenie najwyższej jakości produktów i wypromowanie marek w branży, w której dominuje silna konkurencja. Selena - jako jedna z niewielu firm - jest na najlepszej drodze do zostania firmą globalną.

„Działalność naszej Grupy obejmuje wszystkie etapy tworzenia produktów: począwszy od zaawansowanych badań, przez produkcję, dystrybucję, marketing, aż po sprzedaż na całym świecie. Na każdym etapie kreowania produktów gwarantujemy innowacyjne rozwiązania, które zapewniają utrzymanie najwyższych, światowych standardów. Jest nam niezmiernie miło, że nasza działalność procentuje licznymi wyróżnieniami i nagrodami przyznawanymi w prestiżowych konkursach” - powiedział Krzysztof Domarecki, prezes zarządu

SELENA FM SA – spółki kierującej działalnością Grupy
W procesie przyznawania nagrody dla Grupy Selena opiniotwórcze grono laureatów z ubiegłych lat, a także kolegium redakcyjne, brały pod uwagę:

 • Wyniki finansowe - w 2006 roku Grupa Selena odnotowała przychody wynoszące 431 mln zł, z czego 283 mln zł pochodziło z działalności eksportowej,
 • Innowacyjność – Grupa Selena w bardzo szybkim czasie osiągnęła pozycję lidera rynku, pomimo to stale rozwija swoje produkty, a także doskonali ich jakość (prowadzi badania nad rozwojem produktów, wprowadza innowacyjne rozwiązania),
 • Obecność na pięciu kontynentach - sprzedaż produktów w ponad 50 krajach.
 • Lista nagrodzonych w konkursie została opublikowana 31 stycznia 2008, podczas uroczystej Gali przyznania tytułów „Tego, który zmienia polski przemysł”, a także w lutowym wydaniu magazynu „Nowy Przemysł”. Selena jest laureatem wielu prestiżowych nagród, co podkreśla najwyższe standardy funkcjonowania spółki i jakość produktów sprzedawanych na rynkach ponad 50 krajów świata.

  Tylko w 2007 roku otrzymała: prestiżową nagrodę „Gazela Biznesu” - wyróżnienie przyznawane dynamicznie rozwijającym się spółkom krajowym, które notują stabilny wzrost przychodów, a dla swoich klientów są wiarygodnym i rzetelnym partnerem biznesowym, tytuł Europrodukt dla Uniwersalnej Emulsji Gruntującej Tytan Grunt w ogólnopolskim konkursie pod patronatem Ministerstwa Gospodarki i Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, nagrodę Budowlanej Marki Roku 2006 - przyznaną na Targach Budma 2007, a ponadto do portfolio nagród przyznawanych przez międzynarodowe kapituły spółka dołączyła otrzymany na targach w Construct Expo Ambient 2007 w Rumunii medal za doskonały produkt oraz medale dla pian poliuretanowych Tytan Lexy i Tytan 65 zdobyte podczas targów ITF w Bułgarii.

  Informacje dodatkowe:
  Grupa Selena to prowadzący działalność na całym świecie, oparty na polskim kapitale holding spółek zajmujących się produkcją i dystrybucją chemii budowlanej. W skład Grupy wchodzi 25 spółek, w tym 17 podmiotów zagranicznych oraz 9 nowoczesnych zakładów produkcyjnych (4 zakłady w Polsce, po jednym we Włoszech, w Brazylii, Korei, Chinach oraz USA).
  Grupa Selena jest - pod względem wielkości - czwartym na świecie producentem piany poliuretanowej używanej do montażu okien i drzwi. Grupa Selena systematycznie zwiększa sprzedaż eksportową, która w 2006 roku stanowiła 65,5% przychodów. Realizuje zamówienia na rynkach 50 państw, w tym przez własne spółki handlowe zlokalizowane w 15 krajach (Polska, Rosja, Czechy, Finlandia, Kazachstan, Ukraina, Bułgaria, Rumunia, Węgry, Niemcy, Włochy, Brazylia, USA, Korea Płd. i Chiny). Ponadto, Grupa Selena planuje umacnianie pozycji w regionach: Azji Południowo-Wschodniej (Chiny), Bliskiego Wschodu (Turcja i Egipt oraz petrokraje Półwyspu Arabskiego), Ameryki Południowej (Argentyna), Ameryki Północnej (Kanada)oraz dalszą ekspansję na nowe rynki zagraniczne.
  Grupa Selena oferuje szeroką gamę produktów przeznaczonych zarówno dla profesjonalnych wykonawców, jak i użytkowników indywidualnych - główne marki to TYTAN oraz ARTELIT.

  Pozycja rynkowa
  Kluczowym elementem strategii Grupy Selena jest jakość. Pojęcie "przewaga dzięki produktowi" oznacza, że w każdej kategorii produktów Grupa Selena dąży do tego, aby jej wyroby miały najwyższą pozycję jakościową. Taka strategia zapewnia wysoki poziom zaufania klientów do produktów i procentuje w przyznawanych spółce licznych wyróżnieniach.

  Pozycja Grupy Selena w Polsce:
  1. Lider w kategorii pian: 37% udziału w rynku (w ujęciu wartościowym oraz ilościowym).
  2. 2 miejsce w kategorii uszczelniaczy: 19% udziału w rynku.
  Działalność Grupy Selena obejmuje wszystkie etapy tworzenia produktów: począwszy od zaawansowanych badań, przez produkcję, dystrybucję, marketing, aż po sprzedaż na całym świecie. Na każdym etapie kreowania produktów Selena gwarantuje innowacyjne rozwiązania, które zapewniają utrzymanie najwyższych, światowych standardów, potwierdzonych licznymi nagrodami i międzynarodowymi certyfikatami jakości.
  Selena jest laureatem wielu prestiżowych nagród, co podkreśla najwyższe standardy funkcjonowania spółki i jakość produktów sprzedawanych na rynkach ponad 50 krajów świata.

  Nagrody otrzymane w 2007 roku:
  • prestiżowa nagroda „Gazela Biznesu” - wyróżnienie przyznawane dynamicznie rozwijającym się spółkom krajowym, które notują stabilny wzrost przychodów, a dla swoich klientów są wiarygodnym i rzetelnym partnerem biznesowym,
  • tytuł Europrodukt dla Uniwersalnej Emulsji Gruntującej Tytan Grunt w ogólnopolskim konkursie pod patronatem Ministerstwa Gospodarki i Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości,
  • Nagroda Budowlanej Marki Roku 2006 - przyznaną na Targach Budma 2007,
  • do portfolio nagród przyznawanych przez międzynarodowe kapituły spółka dołączyła otrzymany na targach w Construct Expo Ambient 2007 w Rumunii medal za doskonały produkt oraz medale dla pian poliuretanowych Tytan Lexy i Tytan 65 zdobyte podczas targów ITF w Bułgarii.

  Wyroby oferowane przez Grupę Selena produkowane są według standardów ISO 9001, dzięki czemu zapewnione są: wysoka i stabilna jakość oraz bezpieczeństwo dla użytkowników. Potwierdzają to posiadane międzynarodowe i polskie atesty i certyfikaty.


   
  Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

  Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

  Powrót

  REKLAMA

  REKLAMA

  REKLAMA


   
   
  facebook
  newsletter

  Zapisz się na bezpłatny

  Wiadomości z portalu na e-mail

  Zapisz