/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Selena uruchomiła zakład produkcji silikonów w USA

E.C.H.O. COMMUNICATIONS / PR Agency

Autor: inf. prasowa (opr.JR)
Źródło: E.C.H.O. COMMUNICATIONS / PR Agency
Data: 2008-01-29


Grupa Selena – prowadzący działalność na całym świecie, oparty na polskim kapitale holding spółek zajmujących się produkcją i dystrybucją chemii budowlanej – uruchomiła w Stanach Zjednoczonych zakład produkcyjny...

Fabryka będzie wytwarzać najwyższej jakości specjalistyczne silikony, przeznaczone do zastosowań budowlanych, inżynierskich i przemysłowych. Produkcja dedykowana jest na rynek północnoamerykański. Selena jest pierwszą polską firmą, która rozpoczęła produkcję uszczelniaczy na rynku amerykańskim. Selena USA Inc. – amerykańska spółka zależna z Grupy Selena – działa od 2001 roku. Do roku 2007 przedmiotem jej działalności była wyłącznie dystrybucja silikonów, pian poliuretanowych oraz klejów. W celu wzmocnienia pozycji konkurencyjnej na rynku amerykańskim spółka podjęła decyzję o uruchomieniu produkcji silikonów. Poza prowadzeniem działalności produkcyjnej, spółka koordynuje sprzedaż produktów Grupy Selena w regionie. Nowo otwarty zakład produkcyjny - zlokalizowany w Elkhart w stanie Indiana - ukierunkowany jest głównie na obsługę klientów z USA, Kanady i Meksyku.

„W Stanach Zjednoczonych Grupa Selena obecna jest od sześciu lat. Przez te lata zdobyliśmy nie tylko lojalnych klientów, ale i wieloletnich kontrahentów, jak również ugruntowaliśmy swoją pozycję w zakresie sprzedaży i dystrybucji produktów. Otwarcie produkcji w Selena USA Inc. to kolejny krok w realizacji planów związanych z poszerzeniem działalności na rynku amerykańskim” - powiedział Krzysztof Domarecki, prezes zarządu SELENA FM SA – spółki kierującej działalnością Grupy.

Uruchomienie zakładu w USA jest kolejnym zagranicznym przedsięwzięciem produkcyjnym Grupy Selena. Grupa posiada łącznie 9 fabryk, w tym 5 zakładów produkcji silikonów zlokalizowanych w Polsce, Włoszech, Chinach i USA. W uruchomieniu fabryki w USA brali udział polscy specjaliści z działu badań i rozwoju Grupy Selena. Produkcja została oparta o technologie i know-how wypracowane w Europie, które zmodyfikowano na potrzeby rynku i odbiorców amerykańskich.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz