/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Dyrektor na czacie

Autor:
Źródło: Lasy Państwowe
Data: 2008-01-29


Na ponad 60 pytań internautów zdążył odpowiedzieć dyrektor generalny Lasów Państwowych Jerzy Piątkowski podczas czatu zorganizowanego w poniedziałek na stronie internetowej LP.

Pytania dotyczyły wielu dziedzin z działalności Lasów Państwowych m.in. spraw pracowniczych, zasad sprzedaży drewna i inwestycji leśnych.

Dyrektor poinformował m.in., że w ciągu 2008 r. zatrudnienie w Lasach Państwowych zwiększy się o około 300 etatów, głównie przeznaczonych dla podleśniczych. Od 1 lutego wprowadzone zostanie w życie zarządzenie dotyczące organizowania konkursów na stanowiska kierownicze w LP. W drodze konkursów obsadzane będą jedynie wakujące stanowiska i nie będzie weryfikacji konkursowej osób obecnie zajmujących stanowiska dyrektorów RDLP i nadleśniczych.

Dyrektor poinformował również, że w najbliższym czasie powołany zostanie zespół zadaniowy, który zajmie się rozwiązywaniem problemów mieszkaniowych w LP. Do końca 2008 r. zostanie opracowany i wdrożony System Oceny Pracowników Lasów Państwowych, który w przyszłości wykorzystywany będzie do kształtowania polityki kadrowej i motywacyjnej.

Zysk uzyskany z handlu drewnem w 2007 r. dyrektor Piątkowski zamierza przeznaczyć na szereg projektów inwestycyjnych, przede wszystkim budowę nowych dróg leśnych. Dyrektor nie planuje natomiast budowy kolejnych ośrodków edukacji leśnej, choć samą działalność edukacyjną uważa za potrzebną.

Pytany o plany ewentualnego przekształcania Lasów Państwowych w spółkę akcyjną, dyrektor zapewnił, że nie słyszał żadnych informacji na ten temat, na szczeblu rządowym nie zapadły tez żadne decyzje w tej sprawie.

Pełny zapis czatu można znaleźć tutaj >>>>


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz