/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Komisja Leśno-Drzewna ustaliła zasady rozpatrywania odwołań

Lasy Państwowe

Autor:
Źródło: Lasy Państwowe
Data: 2008-01-24


Komisja Leśno-Drzewna na posiedzeniu w dniu 18 stycznia 2008 r. ustaliła zasady rozpatrywania odwołań od rozstrzygnięć rokowań internetowych w sprawie sprzedaży drewna.

Po zakończeniu rokowań, do Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych wpłynęło 1736 odwołań od użytkowników portalu leśno-drzewnego, za pomocą którego prowadzona jest sprzedaż drewna z Lasów Państwowych.

Komisja Leśno-Drzewna ustaliła, że nie będą rozpatrywane odwołania zawierające błędy formalno-prawne i niemerytoryczne, takie jak: zastrzeżenia do portalu leśno-drzewnego, odwołania zgłoszone przez nowe firmy bez historii zakupów lub nowe firmy z historią dawną, odwołania dotyczące ofert niezłożonych w I i II etapie negocjacji oraz odwołania dotyczące zwiększenia masy powyżej historii zakupów.

Odwołania dotyczące mas do 30 m3 będą automatycznie rozpatrywane negatywnie.

Odwołania zakwalifikowane do rozpatrzenia zostaną skierowane do dyrekcji regionalnych Lasów Państwowych. Decydującym kryterium rozpatrzenia będzie cena średnio ważona w I i II etapie rokowań według grup handlowych.

W przypadku sortymentów iglastych oferenci, którzy zaproponowali cenę maksymalną w I i II etapie rokowań, uzyskają surowiec po cenach, jakie wcześniej proponowali. Natomiast dla klientów oferujących ceny niższe, zastosowany zostanie mnożnik zwiększający, wynikający z różnicy uzyskanej ceny średnioważonej a ceny maksymalnej.

Sortymenty liściaste oferowane będą po cenach maksymalnych uzyskanych w nadleśnictwie. Nieobłożone sortymenty oferowane będą po dolnych cenach wywoławczych.

Członkowie Komisji Leśno-Drzewnej zobowiązali również prof. Wojciecha Lisa, jednego ze współprzewodniczących Komisji, do zebrania i przeanalizowania wszystkich nieprawidłowości oraz wniosków dotyczących funkcjonowania portalu leśno-drzewnego. Zebrane uwagi zostaną przekazane dyrektorowi generalnemu Lasów Państwowych.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz