/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Alubit Tytan Professional – ochrona i estetyczne wykończenie

E.C.H.O. COMMUNICATIONS / PR Agency

Autor: inf. prasowa (opr.JR)
Źródło: E.C.H.O. COMMUNICATIONS / PR Agency
Data: 2008-01-24


Alubit Tytan Professional to nowej generacji masa asfaltowo-aluminiowa służąca do konserwacji i dekoracji pokryć dachowych, blach metalowych oraz asfaltowych izolacji przeciwwilgociowych. Alubit Tytan Professional tworzy dekoracyjną srebrzystą powłokę, która dzięki właściwościom odblaskowym korzystnie wpływa na rozkład temperatur oraz opóźnia starzenie powłok bitumicznych.

AlubitAlubitFot. Selena

Kolejny Abizol nowej generacji
Alubit Tytan Professional to kolejny produkt firmy Selena, międzynarodowego producenta nowoczesnej chemii budowlanej, która wprowadziła na polski rynek udoskonalone profesjonalne masy do hydroizolacji bitumicznych – Abizole. Produkty te idealnie sprawdzają się w polskich warunkach klimatycznych, bowiem wytworzona powłoka jest odporna na zniszczenia spowodowane następującymi po sobie okresami mrozu i odwilży Większa odporność powłok na spękania pomrozowe to zasługa modyfikacji masy bitumicznej kauczukiem syntetycznym. Tak wzbogacone masy tworzą powłoki elastyczne, wytrzymałe i silnie związane z podłożem, odporne na słabe kwasy i zasady.

Szerokie zastosowanie masy Alubit
Masa asfaltowo-aluminiowa Alubit Tytan Professional, modyfikowana kauczukiem syntetycznym, przeznaczona jest do dekoracyjnego zabezpieczania pokryć dachowych, blach metalowych i asfaltowych izolacji przeciwwilgociowych. Za pomocą preparatu skutecznie wykonamy powłoki ochronno-dekoracyjne na wszelkiego rodzaju asfaltowych izolacjach przeciwwodnych. Środek konserwuje pokrycia dachowe bitumiczne i metalowe, dbając jednocześnie o estetykę wykończenia. Alubit Tytan Professional sprawdzi się także przy zabezpieczaniu obróbek blacharskich i konstrukcji stalowych oraz uszczelnianiu eternitu.

Zalety praktyczne i estetyczne
Specjalnie skomponowana receptura Alubit Tytan Professional zawiera płatki aluminium. To sprawia, że dachy, czy konstrukcje metalowe pokryte preparatem przybierają srebrzystą barwę, dzięki czemu prezentują się efektownie i estetycznie. Walory dekoracyjne, to nie jedyna zaleta tego środka. Preparat dzięki własnościom odblaskowym wpływa korzystnie na rozkład temperatur na powierzchni dachu. Alubit opóźnia też procesy starzenia i niszczenia powłok bitumicznych. Możliwość nakładania masy na lekko wilgotne podłoża, przy jednoczesnym bardzo silnym wiązaniu się preparatu z powierzchnią to kolejny atut masy asfaltowo-aluminiowej Alubit. Powierzchnie pokryte Alubit Tytan Professional są skutecznie chronione i bardziej odporne na warunki atmosferyczne.

Produkt dostępny jest w puszkach 1kg oraz wiadrach 5kg.

SPOSÓB UŻYCIA
przygotowanie podłoża
Podłoże nie może być zmrożone, oszronione oraz musi być pozbawione zastoin wody. Usunąć luźne fragmenty papy i inne zanieczyszczenia, istniejące pęcherze i wybrzuszenia przeciąć na krzyż i podkleić lepikiem ABIZOL KL-DM. Dla wyrównania powierzchni wyrwy i ubytki wypełnić masą szpachlową ABIZOL G.

aplikacja
Stosować na zimno. Przed użyciem dokładnie wymieszać w opakowaniu za pomocą mieszadła wolnoobrotowego. W czasie wykonywania prac Alubit należy co pewien czas mieszać ze względu na osadzanie się płatków aluminium na dnie pojemnika. Nakładać pędzlem lub natryskowo, jak najcieńszą warstwą.
Uwagi: Nie stosować wewnątrz pomieszczeń. Zawiera rozpuszczalnik organiczny – nie stosować w kontakcie ze styropianem.

PRZECHOWYWANIE
Przechowywać w oryginalnie zamkniętych opakowaniach, w chłodnym i suchym miejscu. Można przechowywać w ujemnych temperaturach. Data ważności na opakowaniu.

DANE TECHNICZNE
- kolor: srebrny
- postać: ciecz
- temperatura powietrza i podłoża podczas stosowania: od +5oC do +35oC
- pyłosuchość: po 6 godzinach
- czas schnięcia: 12 godzin
- zużycie: 0,15 – 0,25 kg / m2
- ilość warstw: 1
- czyszczenie narzędzi: benzyną lakową lub innym rozcieńczalnikiem organicznym

Dane techniczne i informacje o sposobie stosowania podane są dla temperatury +23oC ± 2oC i wilgotności ok. 60%. Niższa temperatura i podwyższona wilgotność wydłuża czas schnięcia.


NORMY, ATESTY
Produkt spełnia wymogi normy: PN-B-24004:1997
Krajowa Deklaracja Zgodności 157.07 z dnia 07.09.2007

Tytan Professional jest flagową marką firmy Selena, która obejmuje nie tylko szeroką gamę pian poliuretanowych i silikonów, ale także uszczelniacze, akryle, kleje montażowe, produkty i środki dekarskie oraz folie i środki do impregnacji drewna. W roku 2006 firma poszerzyła ofertę Tytana Professional o systemy ociepleń budynków Tytan EOS.
Produkty pod marką Tytan Professional zdobywają nagrody i wyróżnienia nie tylko w Polsce (Polskie Godło Promocyjne Teraz Polska, Złoty Medal MTP Budma, Złoty Medal na targach Targbud, Medal Europejski, Bursztynowy Medalion), ale także na świecie: m. in. Nagroda Jakości oraz Medal za Doskonały Produkt na targach Construct Expo w Bukareszcie oraz Złoty Medal na targach Stroisib w Nowosybirsku.
Zastosowanie najnowszych technologii, dobór najwyższej klasy surowców oraz ścisła kontrola procesu produkcji (certyfikat ISO, DIN, SNJF, BS oraz norma PN) są gwarancją światowej jakości produktów oznaczonych marką Tytan, które na polskim rynku obecne są już od 15 lat.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz