/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

I-BEAM - drewnopochodna belka dwuteowa

Kronopol

Autor:
Źródło: Kronopol
Data: 2008-01-10


Budowa domów opartych na lekkiej drewnianej konstrukcji choć znana jest od dawna, wciąż jest nieufnie przyjmowana w Polsce. Nie można jednak zapominać, że dzisiejsze drewnopochodne materiały budowlane to zaawansowane technologicznie produkty będące odporne na skręcanie oraz wytrzymujące duże naprężenia.

Belka I-BeamBelka I-Beam

Drewno, będące kiedyś podstawowym budulcem domów przeżywało swoje wzloty i upadki. Deski, belki oraz pale to tradycyjne, drewniane materiały budowlane. Jednak postęp techniczny pozwolił wykorzystać zalety drewna, przy jednoczesnym uniknięciu jego wad. Dzięki staraniom takich firm jak Kronopol, sformułowanie "drewnopochodne materiały budowlane" nabrało nowego znaczenia. Produkowane przez fabrykę w Żarach elementy Systemu Kronopol (kompletnego programu budowy domów o konstrukcji szkieletowej) udowadniają, że wykorzystanie naturalnych właściwości drewna oraz nowoczesnych technologii daje doskonałe efekty.

Kronopol I-Beam to doskonały przykład takiego połączenia. Belka dwuteowa, zaprojektowana została w taki sposób, żeby wykorzystać wszystkie pozytywne właściwości drewna przy jednoczesnym wyeliminowaniu jego wad. Dzięki konstrukcji opartej na dwóch pasach sklejonego na mikrowczepy drewna, połączonych środnikiem z płyty OSB/3 o grubości 10 mm, belka I-Beam jest wyjątkowo wytrzymała. Usunięte zostały również charakterystyczne dla belek drewnianych cechy, takie jak podatność na skręcanie. Dwuteowa konstrukcja zwiększyła dopuszczalne przenoszenie obciążenia. Niewielki ciężar własny belki I-Beam, pozwala na większą swobodę ruchu, przez co jest bardzo wygodna w montażu. Dodatkowo jest bardzo łatwa w dopasowywaniu – można ją ciąć przy użyciu najprostszych maszyn.

I-Beam to doskonały przykład produktu, który od swojego debiutu utrzymuje bardzo silną pozycję na rynku materiałów budowlanych. Produkowana przez Kronopol drewnopochodna belka dwuteowa, coraz częściej zastępuje tradycyjne – belki z litego drewna. Budujący doceniają jej zalety techniczne, wytrzymałościowe, a także przyjazny środowisku proces produkcji.

Firma Kronopol, która od wielu lat zaopatruje m. in. polski rynek w drewnopochodne materiały budowlane, jest instytucją, która świadomie podchodzi do ekologii. Drewno, które zużywa podczas produkcji pochodzi z lasów zarządzanych zgodnie z surowymi wytycznymi FSC (Forest Stewardship Council ).

I-BEAM - drewnopochodna belka dwuteowa (Zdjęcia: 3)

Belka I-BeamDom budowany w Systemie<br>Kronopol. Fot. KronopolKonstrukcja dachu z użyciem<br>Kronopol I-Beam. Fot. Kronopol

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA