/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Rockwool rusza z rozbudową fabryki w Małkini

Informacja Prasowa

Autor: opr. PR
Źródło: Informacja Prasowa
Data: 2008-01-21


Firma Rockwool Polska otrzymała zezwolenie na działalność w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej i w fabryce w Małkini rozpoczęły się prace przy budowie nowej linii produkcyjnej. Uruchomienie trzeciej w tym zakładzie i jednocześnie siódmej z kolei w Rockwool Polska linii do produkcji skalnej wełny mineralnej planowane jest na lipiec 2008 r. Firma zainwestuje w to przedsięwzięcie co najemnej 250 mln złotych.

Rozbudowa fabryki w Małkini jest odpowiedzią na wciąż rosnący popyt na materiały budowlane widoczny szczególnie od momentu wejścia Polski do Unii Europejskiej. Zapotrzebowanie to może być coraz większe w związku z organizacją piłkarskich Mistrzostw Europy w 2012 roku przez Polskę i Ukrainę. Jednak jak podkreśla Prezes Zarządu Rockwool Polska – Andrzej Kielar - Podejmujemy wyzwanie związane z dużym zainteresowaniem naszymi wyrobami na rynku budowlanym. Liczymy, że nowa linia produkcyjna w Małkini pozwoli zaspokoić popyt na materiały izolacyjne z wełny mineralnej.

Nowa linia do produkcji skalnej wełny mineralnej to kolejna duża inwestycja Grupy Rockwool w Polsce. W jej budowę zaangażowani zostali inżynierowie z wieloletnim doświadczeniem z Polski, Holandii, Francji, Niemiec oraz Danii. Takie postępowanie zgodne jest z polityką grupy Rockwool, która polega m.in. na przekazywaniu najnowszych rozwiązań technologicznych stosowanych w fabrykach firmy na całym świecie. Stworzenie nowej linii produkcyjnej w niespełna rok wymaga niezwykłych umiejętności i współpracy wszystkich zaangażowanych osób. Dlatego inżynierowie Rockwool dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniami, aby projektować i budować najbardziej zaawansowane linie technologiczne– Jacek Romaniuk, Dyrektor zakładu w Małkini.

Rozbudowa zakładu w Małkini spowoduje także stworzenie ponad 70 nowych miejsc pracy bezpośrednio w Rockwool Polska oraz około 100 dalszych w firmach świadczących stałe usługi na rzecz zakładu. Stanowiska przy linii zostaną w głównej mierze obsadzone przez najbardziej doświadczonych, pracowników Rockwool. Przed rozpoczęciem produkcji pracownicy przejdą szkolenie w zakładach Rockwool w Niemczech, gdzie jesienią ubiegłego roku uruchomiono linię podobną do tej powstającej w Polsce. Rozbudowa fabryki w Małkini jest dla nas ważna nie tylko ze względów biznesowych. Za sukces uważamy także możliwość stworzenia nowych miejsc pracy – podkreśla Prezes Zarządu Rockwool Polska – Andrzej Kielar.

Rozbudowa zakładu w Małkini jest kolejną dużą inwestycją koncernu w Polsce. W sierpniu 2006 roku firma uruchomiła nowoczesną linię do produkcji paneli sufitowych w fabryce w Cigacicach. Wartość tej inwestycji wyniosła nieco ponad 70 mln zł i pozwoliła na stworzenie 80 miejsc pracy.

Inwestycja jest realizowana przez międzynarodowy zespół inżynierów i specjalistów z Polski i Danii.
Większość prac budowlanych i montażowych wykonują polskie firmy lokalne. Na zdjęciu od lewej Dyrektor zakładu w Małkini Jacek Romaniuk oraz szef zespołu projektowego Math Op het Veld.

Informacje dodatkowe:
Rockwool Polska Sp. z o.o. należy do Grupy Rockwool - światowego lidera w technologii produkcji skalnej wełny mineralnej - dostawcy produktów, systemów i rozwiązań służących poprawie efektywności energetycznej, akustyki i bezpieczeństwa pożarowego obiektów budowlanych. Grupa Rockwool posiada 70-letnie doświadczenie, a ponad 8.000 pracowników w przeszło 35 krajach obsługuje klientów na całym świecie.

Rockwool Polska działa od 1993 roku i wytwarza wysokiej jakości produkty ze skalnej wełny mineralnej w dwóch fabrykach – w Cigacicach i Małkini. Od początku działalności w Polsce Grupa Rockwool zainwestowała w Polsce ponad 500 mln zł w proces technologiczny i instalacje proekologiczne. Kolejne inwestycje w zwiększenie mocy produkcyjnych, m.in. planowane uruchomienie w fabryce w Małkini nowej linii produkcyjnej powinno nastąpić w drugiej połowie 2008 roku.

W 2003 roku Rockwool Polska otrzymał certyfikat potwierdzający, że system zarządzania jakością stosowany w firmie spełnia wymagania międzynarodowej normy ISO 9001:2000.
O wysokiej jakości świadczą również liczne nagrody przyznane produktom Rockwool za ich innowacyjność i efektywność – m.in. Złoty Medal Targów Budma 2006 za płytę Megarock do ociepleń poddaszy, „Izolacja Roku 2006” za samoprzylepną matę Klimafix do izolacji przewodów wentylacyjnych, „Izolacja Roku 2005” za system ociepleń ścian zewnętrznych Ecorock Max, „Izolacja Roku 2004” za System Zabezpieczeń Ognioochronnych FirePro czy "Produkt Przyjazny Architekturze" dla systemu płyt spadkowych ocieplających dachy płaskie Dachrock SPS.

Dużą uwagę w Rockwool Polska przykłada się do ochrony środowiska. Zostało to zauważone i Rockwool Polska, jako jedyna firma w Polsce została dwukrotnie uhonorowana tytułem „Lidera Polskiej Ekologii”. Po raz pierwszy w 2001 r. w kategorii „Przedsiębiorstwo” za produkcję prowadzoną z poszanowaniem środowiska naturalnego, natomiast w 2003 r. w kategorii „Wyrób” za wyjątkowe ekologiczne walory wytwarzanych produktów. W roku 2007 Rockwool Polska został laureatem międzynarodowej nagrody „The Green Apple Award”, dzięki projektowi „Szóste Paliwo – energooszczędne rozwiązania Rockwool”.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz