/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Black Red White wejdzie na giełdę?

Parkiet

Autor: dja
Źródło: Parkiet
Data: 2008-01-17


Black Red White SA (Biłgoraj) planuje wejście na giełdę poinformował "Parkiet".

Oferta największego w Polsce producenta mebli może mieć wartość nawet 1 mld zł.

Głównym akcjonariuszem i twórcą Black Red White jest zasiadający w radzie nadzorczej spółki Tadeusz Chmiel. Jak dotychczas firma nie poinformowała, czy w ofercie sprzedawane będą dotychczasowe akcje, czy będzie to nowa emisja. Prawdopodobne jest jednak pierwszy ze scenariuszy, ponieważ Tadeusz Chmiel zamierza inwestować w nowe branże.

Choć prospekt emisyjny spółki jeszcze nie trafił do Komisji Nadzoru Finansowego, według nieoficjalnych informacji debiut Black Red White planowany jest w I półroczu.

Tadeusz Chmiel to postać zagadka. Od początku działalności konsekwentnie unika fotoreporterów i dziennikarzy. Choć trudno w to uwierzyć, mówi się, że żadna z redakcji nie posiada jego zdjęcia. Działalność biznesową zaczynał na początku lat 90–tych od niewielkiego warsztatu meblowego. Obecnie w kilku zakładach zatrudnia ponad 3 tys. pracowników. Black Red White zamknęła 2006 rok zyskiem przekraczającym 100 mln zł, przy przychodach rzędu 1,4 mld zł.

Według "Listy 100 najbogatszych" publikowanej przez "Wprost" Tadeusz Chmiel w 2007r. znalazł sie na 16 miejscu z majątkiem szacowanym na 1,5 mld zł. Jest właścicielem 95% akcji Black Red White SA (nazwa wzięła się od kolorów w jakich produkowane były pierwsze meble). Ma także udziały w firmie Convex Glass, zajmującej się produkcją szkła.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz