/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Black Red White wejdzie na giełdę?

Parkiet

Autor: dja
Źródło: Parkiet
Data: 2008-01-17


Black Red White SA (Biłgoraj) planuje wejście na giełdę poinformował "Parkiet".

Oferta największego w Polsce producenta mebli może mieć wartość nawet 1 mld zł.

Głównym akcjonariuszem i twórcą Black Red White jest zasiadający w radzie nadzorczej spółki Tadeusz Chmiel. Jak dotychczas firma nie poinformowała, czy w ofercie sprzedawane będą dotychczasowe akcje, czy będzie to nowa emisja. Prawdopodobne jest jednak pierwszy ze scenariuszy, ponieważ Tadeusz Chmiel zamierza inwestować w nowe branże.

Choć prospekt emisyjny spółki jeszcze nie trafił do Komisji Nadzoru Finansowego, według nieoficjalnych informacji debiut Black Red White planowany jest w I półroczu.

Tadeusz Chmiel to postać zagadka. Od początku działalności konsekwentnie unika fotoreporterów i dziennikarzy. Choć trudno w to uwierzyć, mówi się, że żadna z redakcji nie posiada jego zdjęcia. Działalność biznesową zaczynał na początku lat 90–tych od niewielkiego warsztatu meblowego. Obecnie w kilku zakładach zatrudnia ponad 3 tys. pracowników. Black Red White zamknęła 2006 rok zyskiem przekraczającym 100 mln zł, przy przychodach rzędu 1,4 mld zł.

Według "Listy 100 najbogatszych" publikowanej przez "Wprost" Tadeusz Chmiel w 2007r. znalazł sie na 16 miejscu z majątkiem szacowanym na 1,5 mld zł. Jest właścicielem 95% akcji Black Red White SA (nazwa wzięła się od kolorów w jakich produkowane były pierwsze meble). Ma także udziały w firmie Convex Glass, zajmującej się produkcją szkła.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA