/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Co dalej z Komisją Leśno-Drzewną?

PIGPD

Autor:
Źródło: PIGPD
Data: 2008-01-17


18 stycznia 2008r. odbędzie się posiedzenie Komisji Leśno-Drzewnej. Spotkanie to być może przyniesie odpowiedź co stanie się stanie z ciałem, które w założeniu miało wypracowywać wspólną ścieżkę rozwoju Lasów Państwowych i krajowego przemysłu drzewnego. Czy KLD będzie marionetką w rękach dyrektora generalnego LP? Czy może wreszcie zacznie pełnić funkcje doradcze i arbitrażowe jakie leżały u podstaw jej powstania?

Obecne nastroje wśród przedsiębiorców zajmujących się przerobem drewna nie są najlepsze na wyważone rozmowy i zastanawianie się nad przyszłością. Wyniki rokowań internetowych wielu z nich zmuszają do zastanowienia się co począć z biznesem, którego istnienie staje pod znakiem zapytania z powodu braku surowca drzewnego. Ponad 1700 reklamacji i odwołań od wyników "rozdziału" surowca wskazuje, że nie jest to problem pojedynczych zakładów.

Mamy nadzieję, że publikowane w dziale "Głos PIGPD" materiały przybliżą problematykę i aktualne wydarzenia jakie mają miejsce na styku przemysł drzewny - Lasy.

Dzisiaj publikujemy dwa pisma. Pierwsze, to pismo dyrektora generalnego Lasów Państwowych Jerzego Piątkowskiego do prezydenta Polskiej Izby Gospodarczej Przemysłu Drzewnego Mirosława Florkiewicza. Drugi z dokumentów jest odpowiedzią na tezy w nim zawarte.

Pismo do PIGPD

Odpowiedź dla Lasów Państwowych


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz