/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Meble z Ikei w Bydgoszczy

Gazeta Wyborcza Bydgoszcz

Autor: daw, opr. JR
Źródło: Gazeta Wyborcza Bydgoszcz
Data: 2008-01-17


...Otworzymy nasz sklep w Bydgoszczy w przyszłym roku - zapowiadają władze szwedzkiej sieci sklepów z artykułami wyposażenia wnętrz.

O powstaniu Ikei w naszym mieście mówi się już od sześciu lat i data jej otwarcia była ciągle przekładana. Teraz nareszcie pojawiły się konkretne deklaracje i zapowiedzi. - Chcemy, żeby pierwsi klienci odwiedzili nasz sklep w Bydgoszczy już pod koniec przyszłego roku. To bardzo realny termin i myślę, że uda nam się go dotrzymać - mówi Karolina Horoszczak, rzecznik sieci.
Sklep w Bydgoszczy stanie przy ul. Fordońskiej na terenach dawnego Rometu. Będzie miał dwa poziomy i wielkością nie odbiegnie od innych polskich Ikei. Nie zabraknie w nim także restauracji i pokoju zabaw dla dzieci. - Staramy się, żeby nasze wszystkie sklepy były do siebie podobne. Między innymi dlatego dobudowujemy kolejną kondygnację do Ikei w Poznaniu - tłumaczy Horoszczak.
Nie wiadomo jeszcze, kiedy przy Fordońskiej rozpoczną się prace budowlane. - Kończymy zbieranie dokumentacji. Dopiero, kiedy załatwimy wszystkie potrzebne sprawy papierkowe, będziemy mogli ruszyć - mówi rzeczniczka i dodaje, że z reguły na wybudowanie sklepu, od momentu wbicia w ziemię pierwszej łopaty, potrzeba dziesięciu miesięcy.
Równocześnie z bydgoskim sklepem budowana będzie także Ikea w Łodzi. Modernizacji doczeka się też gdański sklep, a w Poznaniu powstanie miasteczko handlowe z kawiarniami. Szwedzka sieć została założona w 1943 r. Od tego czasu na całym świecie powstało już ponad 200 sklepów pod tym szyldem. W Polsce jest ich siedem.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz