/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

KNF zatwierdziła prospekt emisyjny Hardexu

Hardex

Autor:
Źródło: Hardex
Data: 2008-01-14


W dniu dzisiejszym Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny spółki Hardex S.A., producenta płyt pilśniowych z Krosna Odrzańskiego.

Hardex SA działa na rynku od roku 1970r. Z mocami produkcyjnymi rzędu 80 tys. ton rocznie, firma jest liderem wśród polskich producentów płyt pilśniowych twardych mokroformowanych lakierowanych oraz wiceliderem pod względem łącznej produkcji płyt pilśniowych mokroformowanych. Hardex jest również jednym największych producentów tego typu płyt w Europie.

Środki pozyskane z emisji spółka zamierza przeznaczyć m.in. na dalsze inwestycje zwiększające moce produkcyjne i poprawiające efektywność działania.

„Mamy świadomość gorszej koniunktury na giełdzie ale spółka jest na tyle silna fundamentalnie, że powinna być atrakcyjna dla inwestorów” – tłumaczy Ireneusz Kaczmarek, prezes spółki Hardex od 1992 r.

W pierwszej połowie 2007 roku firma zwiększyła przychody o blisko 16%, a zyski o ok. 80% w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego. Sprzedaż sięgnęła w tym okresie 58 mln zł, zysk operacyjny przekroczył 5,9 mln zł, a zysk netto wyniósł ponad 4,6 mln zł. W 2006 roku w stosunku do roku 2005 przychody wzrosły o 4,4%, do 100 mln zł, zysk operacyjny o 40%, do 8,4 mln zł, a zysk netto o 37%, do 6,5 mln zł.

Obecnymi akcjonariuszami spółki są: fundusz BBI Capital NFI SA, który ma 59,4% udziałów, Skarb Państwa (25%) oraz pozostali akcjonariusze (15,6%). Po ofercie publicznej nowi inwestorzy będą posiadali ponad 30% udział w podwyższonym kapitale. Oferującym akcje Hardexu jest Dom Maklerski IDMSA.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA