/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Stora Enso Timber kupuje tartak w Świętajnie

Stora Enso Timber

Autor: Dominik Jabłoński
Źródło: Stora Enso Timber
Data: 2008-01-11


Stora Enso Timber poinformowała o podpisaniu umowy dotyczącej zakupu 100% udziałów w Centrum Dystrybucji i Obróbki Drewna Sp. z o.o. w Kolonii gm. Świętajno. Spółka prowadzi tartak o zdolności przerobowej rzędu 30 tys. m3 drewna rocznie. Cześć pozyskiwanej tarcicy przerabiana jest dalej. W zakładzie zatrudnionych jest ok. 100 osób.

Zakład w Kolonii Zakład w Kolonii Fot. Stora Enso Timber

"Polska, a w szczególności jej północno-wschodnia część posiada duże zasoby surowca drzewnego wysokiej jakości. Akwizycja tego tartaku to ważny krok dla Stora Enso Timber w Polsce, będący dobrą bazą dla dalszego rozwoju na tym rosnącym rynku." - powiedział Peter Kickinger, dyrektor zarządzający Stora Enso Timber.

Tartak w Świętajnie to drugi zakład Stora Enso Timber w Polsce. W grudniu 2006r. koncern kupił tartak w Murowie. Nowa jednostka będzie wchodziła w skład Stora Enso Timber Central European Production Group, składającej się z dziewięciu zakładów przerobu drewna w Austrii, Czechach i Polsce.

Dotychczasowa oferta Centrum Dystrybucji i Obróbki Drewna oprócz tarcicy iglastej obejmowała takie wyroby jak deski podłogowe, boazerię, listwy strugane, elementy programu ogrodowego, drewniane domki letniskowe i domy całoroczne. Ok. 70% produkcji zakładu trafiało na eksport m.in do Niemiec, Holandii, Belgii, Francji i Japonii.

CDOD posiada certyfikaty ISO 9001:2000 i FSC.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA