/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Toruń ma chrapkę na IKEĘ

Autor:
Źródło: Express Bydgoski
Data: 2008-01-04


Właściciel atrakcyjnych terenów w Toruniu po zakładach Polchem szuka inwestora. Myśli o IKEI. Ta transakcja oznaczałaby koniec marzeń o sklepie w Bydgoszczy.

Grunty po starych zakładach chemicznych przez kilkanaście lat były niechlubną wizytówką sąsiadów. Teraz ich właściciel zamierza je sprzedać dużej sieci handlowej, która mogłaby tam postawić market lub centrum handlowe. Na liście życzeń jest także... IKEA. Tymczasem szwedzki koncern ma już kupiony grunt w Bydgoszczy, a nigdy nie decyduje się na inwestycje w tak bliskim sąsiedztwie. Właściciel terenów nie chce zdradzać szczegółów oferty, którą złożył IKEI. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że spotkała się ona z bardzo chłodnym przyjęciem.

Plotka jednak już wywołuje emocje w Internecie. - IKEA w Toruniu? To byłoby niezłe posunięcie ze strony szefostwa koncernu, mimo iż prestiż naszego miasta jest wysoki, mógłby się podnieść. Wiele marketów ostatnio powstało w Toruniu, na przykład Makro, więc dlaczego nie IKEA? Zapraszamy do Miasta Kopernika - napisał jeden z internautów.

Sąsiedzkie aspiracje bardzo szybko ostudziła jednak rzeczniczka IKEI, Aleksandra Sikora. - Nie prowadzimy żadnych negocjacji w sprawie zakupu gruntu w Toruniu - mówi stanowczo. - Naszych planów rozwoju też nie zmieniamy. Budowę sklepu planujemy tylko w Bydgoszczy. Ma on zostać otwarty, tak jak już zapowiadaliśmy, w przyszłym roku - dodaje rzeczniczka. By zrealizować te plany, budowa musi ruszyć najpóźniej latem. Inwestor musi zmodernizować też układ drogowy w obrębie skrzyżowania Fordońska-Rejewskiego. Na razie jednak nie dysponuje nawet pozwoleniem na budowę. - W sierpniu inwestor odwiesił postępowanie o wydanie decyzji, ale tylko po to, by po dwóch dniach ponownie je zawiesić. Od tego czasu nic się nie zmieniło - mówi architekt miasta, Robert Łucka. Mimo wszystko, ratusz nie powinien mieć problemu z wydaniem pozwolenia na budowę. Urząd ma na to około 3 tygodni po odwieszeniu postępowania.(sit)


Express Bydgoski


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA