DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Barlinek podpisał umowę zakupu Diana Forest

Barlinek

Autor:
Źródło: Barlinek
Data: 2007-12-31


Zarząd Barlinek SA poinformował o podpisaniu 21 grudnia 2007 roku umowy z hiszpańskimi firmami EUROGALIA S.L. z siedzibą w La Coruna i TRIPLE GEST S.L. z siedzibą w Madrycie dotyczącej zakupu 99,899 % akcji spółki Diana Forest z siedzibą w Bacau (Rumunia).

Diana Forest jest jedną z czołowych rumuńskich firm zajmujących się przeróbką drewna. Produkuje trójwarstwową deskę podłogową, okleinę, okna i drzwi oraz elementy klejone.

W przypadku dojścia transakcji do skutku Barlinek SA przewiduje szybki rozwój mocy produkcyjnych deski trójwarstwowej do 2,2 mln m2 rocznie.

Umowa została zawarta z warunkiem zawieszającym. Warunkiem sfinalizowania transakcji jest uzgodnienie i zawarcie porozumienia w zakresie przeniesienia na podmiot wskazany przez Barlinek wierzytelności podmiotów wchodzących w skład grupy Sprzedających w stosunku do Diana Forest. W przypadku spełnienia się warunku, Strony przewidują sfinalizowanie umowy w dniu 31 stycznia 2008 roku.

Informacja o wartości transakcji została opóźniona na podstawie art. 57 Ustawy o ofercie publicznej. do dnia zawarcia definitywnej Umowy Sprzedaży. Ujawnienie ceny może mieć niekorzystny wpływ na toczące się rozmowy w zakresie dostaw drewna oraz pogorszenie warunków negocjowanych umów sprzedaży wyrobów gotowych co zagrażałoby pozycji konkurencyjnej Barlinka. Ostateczna cena zostanie podana do publicznej wiadomości niezwłocznie po zamknięciu transakcji.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz