/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Wymagane zaświadczenie o umiejętności wspinania się na drzewa

Autor:
Źródło:
Data: 2007-12-15


Lublin (PAP) "Wymogi sanitarne dla bacówek, konieczność posiadania zaświadczenia o umiejętności wspinania się na drzewa oraz ograniczenie nazwy "marmolada" tylko dla produktów z owoców cytrusowych - to przepisy unijne, które wskazali zwycięzcy konkursu "Największy absurd w Unii Europejskiej".

Rozstrzygnięty konkurs "Największy absurd w UE"
Konkurs po raz trzeci zorganizował poseł Parlamentu Europejskiego z ramienia LPR Mirosław Piotrowski. W piątek w jego biurze poselskim w Lublinie zwycięzcy otrzymali nagrody, które ufundował Piotrowski. On sam nie zasiada w jury. Tworzą je lubelscy dziennikarze i naukowcy.
(...)
Przewodniczący jury rektor Wyższej Szkoły Ekonomi i Innowacji w Lublinie, prof. Marek Żmigrodzki podkreślił, że jury promowało prace rzetelnie udokumentowane, wskazujące na konkretną regulację prawną czy wydarzenie w Unii Europejskiej i wykazujące jego absurdalność lub śmieszność. "Nie mogła to być jakaś zasłyszana plotka" - zaznaczył.
Pierwsza nagrodę przyznano Adamowi Białkowi z Ostrowa Wielkopolskiego za zgłoszenie przepisów dotyczących wymogów sanitarnych dla bacówek, w których górale robią oscypki - bacówki powinny być wyłożone glazurą, wyposażone w umywalnie z ciepłą i zimną wodą a w oknach mieć zainstalowane siatki przeciw owadom.
Drugą nagrodę otrzymał Tomasz Pęksa z Lublina, za zgłoszenie regulacji unijnych z 1982 r., według których określenie "marmolada" można stosować tylko do wyrobów powstałych z owoców cytrusowych.
Trzecie miejsce zajęła Marta Skotnicka z Zielonej Góry, która wskazała na przepis nakazujący posiadanie zaświadczenia o umiejętności wspinania się na drzewa przy wykonywaniu prac wymagających wejścia na drzewo, np. zamontowania kamery do obserwacji ptaków...
Przyznano także cztery wyróżnienia. Na konkurs wpłynęło około 100 prac z całego kraju. (PAP)"
ren/ ls/

Tekst pochodzi z portalu internetowego EuroPAP


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz