/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Ikea zbuduje centrum handlowe w Poznaniu

Ikea

Autor:
Źródło: Ikea
Data: 2007-12-12


Inter IKEA Centre Polska wybuduje "Bulwary Poznańskie". Nowy park handlowy powstanie wokół istniejącego w Poznaniu sklepu IKEA i ma stanowić uzupełnienie jego oferty handlowej. Znajdzie się w nim 110 sklepów o łącznej powierzchni 71,5 tys. m2.

"Bulwary Poznańskie" maja być pierwszym w Polsce centrum handlowym, w którym klienci będą mogli zrobić zakupy w otoczeniu stylizowanym na przytulne miasteczko. Bulwary zaoferują również place zabaw oraz interaktywne ścieżki edukacyjne dla najmłodszych klientów. Szczególną atrakcją miasteczka dla całych rodzin będzie całoroczne lodowisko.

Według projektantów, sklepy tego kompleksu handlowego będą przypominały podobne budynki w centrum małych miasteczek. Ma być to miejsce relaksu i wypoczynku. Klienci będą mogli korzystać z miejskich placów, których ozdobą będą fontanny i rzeźby, wygodne ławki oraz kafejki i restauracje z licznymi stolikami na świeżym powietrzu.

Według planu, inwestycja szacowana na 179 mln euro, całość zakończona ma zostać do 2012 roku. W nowym centrum handlowym pracę znajdzie około 650 osób.

Pierwszy etap prac to rozbudowa Ikei, która właśnie się rozpoczęła. Do grudnia 2008 roku powierzchnia sklepu zwiększy się dwukrotnie (z obecnych 14 tys. do 29 tys. m2.). Dodatkowa powierzchnia umożliwi zaprezentowanie całego asortymentu Ikei, czyli ok. 9,5 tys. produktów.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz