/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

RAWL CFS – Łatwo, Szybko, Sprytnie

E.C.H.O. COMMUNICATIONS / PR Agency

Autor: inf. prasowa (opr.JR)
Źródło: E.C.H.O. COMMUNICATIONS / PR Agency
Data: 2007-12-09


Pod marką Rawl Fixings firma Koelner wprowadziła na polski rynek nowy innowacyjny system dozowania kotew chemicznych - RAWL CFS (Cartridge Free System). W odróżnieniu od innych kotew chemicznych, CFS nie posiada kartridża, jest wygodny w użyciu oraz oszczędza czas i pieniądze...

<font color=gray>RAWL CFS</font><font color=gray>RAWL CFS</font>

Kotwy żywiczne są doskonałym rozwiązaniem w sytuacji, kiedy użycie kotew mechanicznych jest niemożliwe. Kotwy mechaniczne działają na zasadzie rozprężania się w podłożu, powodując naprężenie wstępne już na etapie montażu. W związku z tym nie są one zalecane do stosowania w przypadku małych rozstawów międzyosiowych oraz blisko krawędzi. Kotwy chemiczne dzięki temu, że nie działają na zasadzie rozprężania się, są tutaj doskonałą alternatywą. Tradycyjne metody pakowania kotew chemicznych, czyli plastikowe tuby oraz kapsuły, mają swoje ograniczenia - wpływają one na efektywność prac wydłużając czas ich trwania. W odróżnieniu od tradycyjnych systemów dozowania kotew żywicznych system CFS nie wymaga odcinania końcówki folii - otwiera się ona samodzielnie pod ciśnieniem pistoletu. System RAWL CFS redukuje czynności związane z wymianą ładunku żywicznego do minimum. Końcówka miksera jest dopasowana do otworu w dozowniku, nie trzeba zatem za każdym razem odkręcać i zakręcać miksera. Mikser wkłada się do otworu w dozowniku i zabezpiecza przy pomocy osłonki zatrzaskowej. Dzięki innowacyjnemu systemowi CFS zwiększa się również bezpieczeństwo pracy – nóż czy nożyce nie są już potrzebne, aby odciąć końcówkę folii, wszystko odbywa się czysto i sprawnie. Konstrukcja dozownika CFS oraz elastyczność folii ładunku znacznie ułatwiają wyciskanie żywicy. W porównaniu z tradycyjnymi systemami kartridżowymi praca jest zdecydowanie szybsza i bardziej efektywna. System CFS został opatentowany na całym terytorium UE.

Wyjątkowość systemu CFS polega na tym, iż oszczędza on nie tylko czas i pieniądze, ale również przyczynia się do minimalizowania ilości odpadów. W przypadku zużycia ładunku żywicznego w tradycyjnych systemach dozowania kotew pozostaje pusta tuba, natomiast przy zastosowaniu systemu CFS – jedynie folia, skompresowana w końcówce miksera.
W ramach systemu CFS dostępne są trzy rodzaje żywic:

 • RP30 (żywica poliestrowa),
 • RM50 (żywica poliestrowa bez styrenu)
 • RV200 (żywica vinilestrowa bez styrenu).

  W ofercie CFS znajdują się żywice odpowiednie do stosowania zarówno w podłożach pełnych (cegła, kamień, beton, bloczki betonowe, gazobeton), jak i otworowych (pustak ceramiczny, cegła dziurawka, cegła drążona). W ostatnim przypadku należy użyć specjalnej tulei siatkowej, a przy zastosowaniu żywicy RV200 otwór musi zostać oczyszczony metalowym wyciorem. Zestaw CFS zawiera 4 ładunki żywiczne i 2 miksery, jest dostępny w wygodnym opakowaniu walizkowym z rączką.

  KOELNER SA należy do czołówki producentów elementów złącznych w Europie. W Polsce jest liderem na rynku zamocowań dla budownictwa i przemysłu oraz znaczącym dystrybutorem narzędzi i elektronarzędzi, które oferuje przede wszystkim pod własnymi markami „KOELNER”, „RAWL”, „MODECO”, „RAWLPLUG”, „GLOBUS”. Dystrybucja towarów firmy KOELNER odbywa się za pośrednictwem ośmiu oddziałów krajowych oraz dwóch spółek zależnych. Niemal 50 proc. swojej produkcji firma eksportuje do krajów UE oraz państw Europy Środkowo-Wschodniej. Wciąż zwiększa skalę swojej działalności poprzez poszukiwanie nowych rynków zbytu i poszerzanie ofert asortymentowej.
  Koelner jest laureatem m.in. takich wyróżnień jak „Gazela Biznesu 2003”, „Dobra Firma 2005” „Spółka Godna Zaufania 2006”.


 •  
  Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

  Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

  Powrót

  REKLAMA

  REKLAMA

  REKLAMA


   
   
  facebook
  newsletter

  Zapisz się na bezpłatny

  Wiadomości z portalu na e-mail

  Zapisz