/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Kontrowersje wokół dębu Bartek

Autor:
Źródło:
Data: 2007-12-10


"Około 40 drzew rosnących w pobliżu dębu Bartek ma pójść pod topór - alarmuje Liga Ochrony Przyrody. Zdaniem władz gminy to konieczne...

Chodzi o drzewa rosnące przy ulicach Bartkowe Wzgórze i Dęba Bartka. Odchodzą one od parkingu, na którym zatrzymują się autobusy z turystami odwiedzającymi słynne drzewo.
...Jak twierdzi LOP wycinka drzew na terenie parku krajobrazowego narusza ustawę o ochronie przyrody.
(...)
Sprawą na pewno zainteresuje się dyrektor Zespołu Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych. - Informacja o planach wycięcia drzew w okolicy Bartka jest dla mnie sporym zaskoczeniem, a ten list brzmi bardzo alarmująco. Dotarł do mnie w czwartek i na pewno w ciągu kilku dni sprawdzimy na miejscu, jak wygląda sytuacja - zapewnia Wojciecha Ścisło, dyrektorka ZŚiNPK.
Sprawy nie zna Jarosław Pajdak, wojewódzki konserwator przyrody. - Mogę interweniować na tyle, na ile pozwala prawo. Na pewno będę bronił Bartka i alei pomnikowej, bo to zabytek przyrody - mówi Pajdak i przypomina, że nawet dorodne drzewa można wycinać. - Ale z zachowaniem ściśle określonych zasad, gdy jest to konieczne - tłumaczy..."

Marcin Sztandera
Tekst pochodzi z portalu Gazeta.pl


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz