DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Tras-Intur rozdzielił środki z emisji

Tras-Intur

Autor: dja
Źródło: Tras-Intur
Data: 2007-12-03


Tras-Intur SA poinformował o sposobie rozdysponowania środków z emisji akcji N. W jej wyniku spółka pozyskała kapitał w wysokości 21,028 mln zł.

W ramach realizacj inwestycji niezbędnych dla dywersyfikacji działalności spółki oraz poszerzenia oferty produktów i usług Grupy Kapitałowej Tras-Intur SA zarząd społki przeznaczył:
1.) 1 mln zł na budowę hal i instalacji malarni i oczyszczarki przelotowej do śrutowania elementów stalowych. (Pozostała kwota zostanie sfinansowana w postaci długoterminowego kredytu bankowego.)
2.) 9,5 mln zł na budowę hal i instalacji cynkowni ogniowej lub akwizycję istniejącego podmiotu (Pozostała kwota zostanie sfinansowana w postaci długoterminowego kredytu bankowego.)
3.) 2 mln zł na rozbudowę i modernizację parku maszynowego Stolarskiego Zakładu Produkcyjno Handlowego w Mszanowie Sp z o.o. (zakup urządzeń do produkcji okien drewnianych, produkcji skrzydeł drzwi oraz produkcji klejonki).

Dla realizacji każdej z inwestycji opisanych w pkt 1 - 3 spółka ubiegać się będzie, równolegle do finansowania w drodze kredytu bankowego, o dotacje z Regionalnego Programu Operacyjnego finansowanego przez Unię Europejską. W przypadku pozytywnej weryfikacji wniosku o dofinansowania ze środków z funduszy strukturalnych UE, proporcjonalnemu obniżeniu ulegnie udział finansowania w postaci długoterminowego kredytu bankowego.

Drugim celem na który skierowane zostaną środki z emisji jest optymalizacja struktury finansowania działalności spółki. W szczególności dotyczyć ona będzie:
1. Redukcji kredytów kupieckich zaciągniętych u dostawców komponentów do produkcji okien - 5,5 mln zł. Zmiana ta pozwoli na obniżenie kosztów materiałowych produkcji oraz sfinansowanie wzrostu zapasów własnym kapitałem obrotowym. działanie to zwiazane jest z przewidywaną zmianą struktury sprzedaży (znaczący wzrost ilości zamówień stolarki na potrzeby dużych inwestycji budowlanych w roku 2008). Termin wydatkowania ustalony został na IV kwartał 2007r.
2. Spłata kredytu obrotowego zaciągniętego w 1999r. - planowana kwota wydatkowanych środków 3 mln zł. Spłata pozwoli na znaczne zmniejszenia kosztów finansowych ponoszonych przez spółką. Termin wydatkowania ustalony został na IV kwartał 2007r.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz