/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Certyfikacja drewna kontrolowanego FSC

Autor:
Źródło:
Data: 2007-11-30


Drewno kontrolowane odrywa ważną rolę w systemie FSC, gdyż można je włączyć do produkcji wyrobów certyfikowanych FSC - ‘Mieszanych według FSC’ - gdzie zaledwie część produktu jest wykonana z drewna certyfikowanego przez FSC.

Jest to szczególnie istotne dla dużych firm, które często nie mogą w pełni sprostać zamówieniom na wyroby certyfikowane przy ograniczonej podaży surowca certyfikowanego lub firm które zaopatrują się u wielu dostawców, często wykorzystujących drewno z zagranicy.
Zgodnie z obecnie obowiązującą normą dotyczącą drewna kontrolowanego, firmy planujące włączyć drewno niecertyfikowane do produkcji wyrobów certyfikowanych mogą same wykonać ocenę dostaw pod kątem zgodności z wymogami FSC lub zlecić ją jednostce akredytowanej przez FSC. NEPCon, partner certyfikacyjny Rainforest Alliance i akredytowanego programu SmartWood właśnie wprowadził usługę certyfikacji drewna kontrolowanego dla firm przemysłu drzewnego, w odpowiedzi na liczne sygnały ze strony sektora drzewnego.
W opinii Dr Andrzeja Czecha, Prezesa Zarządu NEPCon sp. z o.o.: „Poszerzenie obecnie oferowanych usług przyczyni się z jednej strony do ułatwienia spełniania aktualnych wymogów FSC przez firmy produkcyjne, a z drugiej utrudni wykorzystywanie drewna pochodzącego ze źródeł określanych przez FSC jako kontrowersyjne”.
Korzyści dla firm płynące z certyfikacji drewna kontrolowanego Posiadanie certyfikatu drewna kontrolowanego wprawdzie nie pozwala certyfikowanemu przedsiębiorstwu na korzystanie z logo FSC, ale umożliwia sprzedawanie „Drewna Kontrolowanego FSC” odbiorcom, którzy posiadają certyfikat FSC i którzy wykorzystują ten surowiec łącząc go z materiałem certyfikowanym FSC.
Ponadto, certyfikat drewna kontrolowanego może być pierwszym krokiem do uzyskania certyfikatu FSC.

NEPCon


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz