/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Barlinek chce kupić spółkę Diana Forest

Barlinek

Autor: dja
Źródło: Barlinek
Data: 2007-11-29


Zarząd Barlinek SA podpisał list intencyjny wyrażający wolę nabycia przez spółkę 99,876 % akcji Diana Forest SA z siedzibą w Bacau w Rumunii.

Fot. DianaForest

W wyniku powyższego listu intencyjnego Sprzedający nie podejmie żadnych rozmów konkurencyjnych w przedmiocie negocjacji z Barlinek SA, do dnia 21 grudnia 2007 roku. Finalizacja transakcji jest uzależniona od spełnienia szeregu warunków zawieszających, w tym między innymi pozytywnego wyniku due diligence oraz uzyskania zgody odpowiednich Urzędów Antymonopolowych.

Ze względu na dobro toczących się negocjacji, informacja o podmiocie sprzedającym oraz wstępnych warunkach finansowych (w tym wartości transakcji) została opóźniona do dnia zawarcia Umowy Sprzedaży. Opóźnienie uzasadnione jest trwającymi procedurami zakupowymi oraz ustalaniem ostatecznej ceny zakupu, a ujawnienie tych informacji przed sfinalizowaniem zakupu w/w podmiotu mogłoby osłabić pozycję konkurencyjną Barlinek SA na rynku, w szczególności wpłynąć negatywnie na przebieg i finał procedury zakupu.

Diana Forest jest jednym z największych przedsiębiorstw w Rumunii wyspecjalizowanych w produkcji drzewnej. Siedziba spółki znajduje się w północnej, bogatej w zasoby leśne, części kraju. Firma zajmuje sie przerobem głównie drewna bukowego i dębowego. W jej ofercie znajdują się m.in. wysokiej jakości podłogi drewniane oraz drzwi i ościeżnice. Przychody firmy za rok 2006 kształtowały się na poziomie 23 mln euro.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz