/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Będzie monopol na rynku sklejki?

Paged

Autor: oprac. dja
Źródło: Paged
Data: 2007-11-22


Paged Sklejka planuje wzrost poprzez przejęcia. Na konferencji prasowej Waldemar Czarnocki, prezes Pagedu, poinformował, że Paged Sklejka - spółka należąca do grupy Paged, chce przejąć w przyszłym roku dwie polskie spółki i jedną zagraniczną.

Spółka jest zainteresowana przejęciem krajowej konkurencji: Fabryki Sklejka-Pisz oraz OZPS Orzechowo. Jeszcze w tym roku na giełdę ma trafić Sklejka-Pisz. Skarb Państwa chce sprzedać mniejszościowy pakiet udziałów w fabryce w Piszu. "Mamy nadzieję, że zostaniemy zaproszeni do negocjacji" - powiedział Czarnocki. "30% pakiet jest mało atrakcyjny. Liczymy na lepszą ofertę. Będziemy się pilnie przyglądać tej sprawie" - dodał.

Zdaniem Czarnockiego inwestora potrzebuje również OZPS Orzechowo. W tym przypadku Paged ma nadzieję, że w ciągu roku uda się mu przejąć całą spółkę lub co najmniej jej pakiet kontrolny.

Według szacunków Paged Sklejka posiada ok. 32% udział w krajowym rynku sklejki, a OZPS Orzechowo ok. 8%. Jasne jest, że Paged nie zadowoli się też mniejszościowym pakietem Sklejki-Pisz, której udział w rynku wynosi ok. 27%. W ciągu najbliższych dwóch-trzech lat na rynku może więc powstać podmiot kontrolujący ok. 70% polskiego rynku.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA