/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Drugi desant PiS na Sklejkę Pisz?

www.GazetaOlsztynska.pl

Autor: Andrzej Mielnicki
Źródło: www.GazetaOlsztynska.pl
Data: 2007-11-14


www.gazetaolsztynska.pl"Pisz huczy od plotek: odwołany w poniedziałek wicewojewoda Jacek Mrozek ma zostać prezesem piskiej "Sklejki". Na razie wszedł do Rady Nadzorczej tej państwowej spółki. Czyżby to, co nie udało politykom Prawa i Sprawiedliwości w maju, miało udać się za pięć dwunasta, kiedy PiS zwija sztandary władzy?

<font color=gray>Fot. M.Truszkowski</font><font color=gray>Fot. M.Truszkowski</font>

W piątek w Warszawie w trybie nadzwyczajnym zbiera się Rada Nadzorcza Sklejki Pisz SA. - Nie wiem, co takiego się wydarzyło, że tak nagle zwołuje się posiedzenie rady - dziwi Sławomir Brzostowski ze "Sklejki", który jest sekretarzem Rady Nadzorczej. - Mrozek oznajmił, że jest nowym członkiem rady nadzorczej i że w piątek w Warszawie odbędzie się posiedzenie rady - opowiada Brzostowski. I dodaje: - Jedyne wyjaśnienie jakie padło to, że trzeba pilnie zająć się raportem audytora, który był w fabryce. Ale tam nie ma nic, co by uzasadniało tak nagłe zwołanie rady.
Brzostowskiemu więcej powiedział porządek obrad. Oprócz omówienia raportu jest tam punkt zmiany w składzie zarządu spółki i następnie ustalenie wynagrodzenia prezesa zarządu.
Co to znaczy? - Nie wiem, ale wiem, co było w maju, kiedy PiS próbowało wprowadzić swoich ludzi do zarządu - Brzostowski przypomina starcia załogi z policją, gdy ta nie chciała wpuścić polityków PiS do biurowca spółki. Wtedy pracownicy murem stanęli za zwolnionym ze stanowiska prezesem Tadeuszem Banachem. Nie dopuścili do objęcia stanowisk w zarządzie spółki przez ludzi wskazanych przez PiS, minister skarbu wycofał się ze swojej wcześniejszej decyzji i rada nadzorcza przywróciła stary zarząd do pracy.
Prezes Banach ma w piątek stawić się na posiedzenie rady nadzorczej. - Nie chcę spekulować, o co może chodzić, ale przez skórę czuję, że idzie o moją osobę - nie ma wątpliwości Tadeusz Banach.
Piątek to kiepski termin dla prezesa. - Bo to ostateczny termin negocjacji i składania ofert Lasom Państwowym na dostawę drewna do fabryki na przyszły rok - wyjaśnia. - Chodzi o kontrakt na 30 milionów złotych. Nie wiem, czy jechać do Warszawy, czy zostać i pilnować spraw fabryki.
Kto ma ochotę na fotel prezesa Sklejki, kto chciałby zarabiać miesięcznie 16,9 tys. zł brutto, które ma prezes fabryki?
(...)
Wojewoda Anna Szyszka jest zaskoczona ostatnimi zawirowaniami wokół "Sklejki". - Były wicewojewoda jest na zwolnieniu lekarskim, o ile pamiętam to do 9 grudnia - mówi Szyszka. - Rozmawiałam z nim przez telefon. Mówił, że kiepsko się czuje, chodzić nie może..."
Andrzej Mielnicki

Więcej: www.gazetaolsztynska.pl


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA