DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Classen Nano Silver do podłóg laminowanych

E.C.H.O. COMMUNICATIONS / PR Agency

Autor: inf. prasowa (opr.JR)
Źródło: E.C.H.O. COMMUNICATIONS / PR Agency
Data: 2007-11-14


Firma Classen, producent drzwi i podłóg, wprowadziła do sprzedaży płyn do mycia podłóg laminowanych, wykorzystujący technologię Nano Silver. Środek ten, dzięki zawartości drobin srebra, ma długotrwałe działanie biobójcze, bakteriobójcze i antyelektrostatyczne...

<font color=gray>Fot. Classen</font><font color=gray>Fot. Classen</font>

Nanotechnologia na co dzień
Nanometr to jedna miliardowa część metra. Żeby wyobrazić sobie, jak mikroskopijna jest to cząsteczka, trzeba sobie uzmysłowić, że wielkość pojedynczego nanoelementu ma się tak do jednego metra, jak wielkość orzecha laskowego do kuli ziemskiej. Nanotechnologie coraz odważniej wkraczają w nasze codzienne życie. Nanocząsteczki srebra zostały wykorzystane w nowym, rewolucyjnym płynie do mycia podłóg laminowanych Classen Nano Silver.
Biobójcze działanie srebra znane jest od wieków. Już przed setkami lat zauważono, że napoje lepiej przechować w naczyniach ze srebra, a wino mszalne trzymane w srebrnych dzbanach nie psuje się. Ludzie używający zastaw z tego szlachetnego metalu przeżywali zarazy, wrzucona do mleka srebrna moneta zapobiegała kwaśnieniu, a małe dzieci karmiono srebrną łyżeczką, ponieważ miało to zachować je w zdrowiu. Technologia Nano Silver, zastosowana w najnowszym płynie do mycia podłóg Classen, to połączenie biobójczego działania srebra oraz rewelacyjnych właściwości nanotechnologii. Dzięki tej nowatorskiej dziedzinie nauki udało się wykorzystać własności srebra w produktach chemii gospodarczej.

Podłoga bez bakterii i mikroorganizmów
Zastosowane w płynie do mycia podłóg laminowanych Classen Nano Silver rozdrobnione do poziomu nanocząstek srebro sprawia, że płyn do mycia podłóg Classen wykazuje w porównaniu z tradycyjnymi środkami czyszczącymi wyjątkowo długotrwałe właściwości bakterio- i grzybobójcze. Niszczenie pierwszych mikroorganizmów zaczyna się po upływie kilku minut od umycia podłogi. Aktywne nanocząstki srebra osadzają się w szczelinach, mikroporach i fugach mytych powierzchni, pozostawiając na panelach cienką powłokę ochronną. Płyn do mycia podłóg laminowanych Classen Nano Silver zapewnia właściwości antybakteryjne i biobójcze nie tylko bezpośrednio po umyciu podłogi. Występujące w naszym otoczeniu szkodliwe mikroorganizmy nie uodparniają się na działanie srebra, więc płyn do mycia podłóg laminowanych Classen Nano Silver eliminuje bakterie i mikroorganizmy przez długi czas od umycia podłogi.

Classen Nano Silver - odpychający dla kurzu
Płyn do mycia podłóg laminowanych Classen Nano Silver działa również antyelektrostatycznie, co zapobiega osadzaniu się kurzu na podłodze. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu nanoczasteczek srebra, które, jako bardzo dobry przewodnik prądu elektrycznego, wykazuje właściwości antyelektrostatyczne. Dzięki tym cechom i neutralnemu składowi chemicznemu płyn do mycia podłóg laminowanych Classen Nano Silver jest przyjazny dla alergików. Płyn do mycia podłóg laminowanych Classen Nano Silver został opracowany specjalnie dla podłóg firmy Classen.

Classen to jeden z najbardziej cenionych producentów wyrobów drewnianych i drewnopochodnych w Europie. Firma jest jednym z liderów światowego rynku podłóg laminowanych. Zdolności produkcyjne firmy wynoszą prawie 100 mln m2 rocznie. W Polsce firma jest reprezentowana przez spółkę Classen-Pol SA z siedzibą w Rybniku - Zwonowicach.
Classen-Pol SA zatrudnia 700 osób. Swoje wyroby sprzedaje w całym kraju poprzez sieć dealerską oraz we wszystkich marketach budowlanych. Przedsiębiorstwo eksportuje swoje wyroby do Europy Zachodniej oraz Europy Środkowo-Wschodniej.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz