DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Co ma wspólnego McDonalds z drewnem FSC?

NEPCon

Autor: JR
Źródło: NEPCon
Data: 2007-11-14


Zgodnie z informacją McDonald's Polska od 17 października goście restauracji McDonald's w Polsce mogą zamawiać kawę przygotowywaną wyłącznie z surowca, którego uprawę i zbiór ściśle określają zasady sprawiedliwego handlu ("fair trade") i zrównoważonego rozwoju ("sustainable growth")...

Obejmują one listę wymogów odnoszących się do środowiskowych, ekonomicznych i społecznych warunków uprawy oraz zbioru kawy. Kawa taka oznakowana jest specjalnym logo Rainforest Alliance z żabą, które zdobywa coraz większe uznanie firm produkcyjnych i handlowych w przeróżnych branżach, teoretycznie nie powiązanych ze sobą: od kawy poprzez banany, do papieru i drewna. W ciągu ostatniego roku nastąpiła eksplozja; do systemu przyłączyły się takie giganty jak: IKEA, wydawnictwa Harper Collins, Wal-Mart, Tesco, linie lotnicze KLM, Goldman Sachs czy Home Depot. Wszystkie one wykorzystują surowiec certyfikowany przez Rainforest Alliance (RA).

Wykorzystaj swój certyfikat FSC wydany z NEPCon
W Polsce jest ponad 120 firm działających w branży papierniczej i drzewnej certyfikowanych przez Rainforest Alliance we współpracy z NEPCon sp. z o.o., wyłącznym przedstawicielem RA w Polsce. Oprócz certyfikatu FSC wydanego przez program SmartWood mogą używać logo RA. Jest to unikalna okazja wykorzystania go w celu zwiększenia wartości dodanej własnych wyrobów, przypominamy, że jedynie klienci NEPCon sp. z o.o. w branży drzewnej mogą używać logo Rainforest Alliance w ramach certyfikatu FSC.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz