/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Dostawca IKEA w Polsce uzyskał certyfikat FSC

Autor:
Źródło:
Data: 2007-11-14


Firma Swedwood Poland Sp. z o.o. – Oddział w Skoczowie w dniu 23 października 2007 roku uzyskała certyfikat FSC kontroli pochodzenia produktu o numerze SW-COC-002697.

Certyfikat został przyznany w ramach programu SmartWood organizacji Rainforest Alliance w oparciu o ocenę dokonaną przez NEPCon.
Oddział w Skoczowie jest częścią Grupy Swedwood, która jest w całości własnością międzynarodowej sieci meblowej IKEA. Grupa Swedwood jest najważniejszym dostawcą drewnianych mebli dla sieci IKEA, a jej działanie obejmuje każdy etap produkcji mebli dla IKEA: od pozyskania drewna w lesie, poprzez przemysł tartaczny, produkcję płyt aż do produkcji gotowych mebli.
Obecnie ponad 30 firm wchodzi w skład Grupy Swedwood, zatrudniając ponad 14 tysięcy współpracowników na całym świecie i osiągając całkowitą roczną sprzedaż przewyższającą kwotę biliona euro. Firmy wchodzące w skład grupy Swedwood zlokalizowane są głównie w Europie Środkowej. Uzyskanie certyfikatu FSC przez Swedwood Poland – Oddział w Skoczowie jest w zgodzie z polityką firmy IKEA, mówiącą o tym, że wszystkie przedsiębiorstwa –filie dostarczające drewno lub produkty drewniane muszą uzyskać certyfikat FSC w ciągu najbliższych kilku lat.
Oddział w Skoczowie zatrudnia około 290 pracowników do produkcji płyt klejonych oraz komponentów. Wszystkie produkty wykonywane są z drewna świerkowego. Firma produkuje również brykiety z trocin wytwarzanych na miejscu. Oddział w Skoczowie dostarcza produkty do innych firm Grupy Swedwood w Rumunii i Słowacji. Poza dostarczaniem produktów do sieci IKEA firma zaopatruje kupujących w Danii i Niemczech.

NEPCon


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz