/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Wielkopolskie Centrum Designu

Autor:
Źródło:
Data: 2007-11-13


"Czy w Poznaniu powstanie Wielkopolskie Centrum Designu?
O pomyśle dyskutować będą goście Dnia Designu "Design 1:1", który odbędzie się w środę (14.11.2007 r.) w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa przy ul. Kutrzeby 10. To jedno z wydarzeń towarzyszących Wielkopolskiemu Tygodniowi Innowacji.

Design 1:1
Współorganizatorem tej nowej poznańskiej imprezy jest Urząd Marszałkowski. Wicemarszałek Leszek Wojtasik weźmie udział w seminarium "Design w Wielkopolsce", podczas którego uczestnicy (m.in. przedstawiciele Politechniki Poznańskiej, ASP, MTP, Śląskiego Zamku Sztuki oraz Design Zentrum Hessen) porozmawiają o konieczności i możliwości powstania w regionie Wielkopolskiego Centrum Designu. Oprócz seminarium w programie "Design 1:1" zaplanowano także wykłady oraz wystawy.

Od pomysłu do produktu

Będą też warsztaty "Od pomysłu do produktu" dotyczące współpracy między projektantami a firmami produkcyjnymi. Poza tym o godz. 16 planowany jest wernisaż wystawy głównej "Prodeco 2007". Zobaczymy na niej prace młodych polskich projektantów - zwycięzców oraz wybranych finalistów ogólnopolskiego konkursu, który od sześciu lat wyłania najlepsze projekty polskiego designu w 10 kategoriach, m.in.:

 • meble,
 • kuchnie,
 • łazienka,
 • oświetlenie,
 • tkaniny.
  Wystawie głównej towarzyszyć będzie m.in. prezentacja najlepszych dyplomów z designu studentów poznańskiej ASP i Politechniki Poznańskiej. Wszystkie wystawy można oglądać do 28 listopada."

  Źródło: Gazeta Wyborcza Poznań


 •  
  Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

  Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

  Powrót

  REKLAMA

  REKLAMA

  REKLAMA


   
   
  facebook
  newsletter

  Zapisz się na bezpłatny

  Wiadomości z portalu na e-mail

  Zapisz