/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Nowy Prezes Zarządu SigmaKalon Deco Polska

E.C.H.O. COMMUNICATIONS / PR Agency

Autor: inf. prasowa (opr.JR)
Źródło: E.C.H.O. COMMUNICATIONS / PR Agency
Data: 2007-11-12


Z dniem 24 września 2007 nastąpiła zmiana na stanowisku Prezesa Zarządu SigmaKalon Deco Polska. Obecnie funkcję tę pełni Sławomir Lis

<font color=gray>Sławomir Lis<br> Prezes Zarządu SKDP<br>Fot: SigmaKalon Deco Polska</font> <font color=gray>Sławomir Lis<br> Prezes Zarządu SKDP<br>Fot: SigmaKalon Deco Polska</font>

Sławomir Lis przez ponad 13 lat pełnił funkcje zarządcze w różnych spółkach. Przez ostatnie cztery lata był związany z Warta Glass Group, gdzie jako Prezes Zarządu i jednocześnie Dyrektor Zarządzający przeprowadził istotne dla funkcjonowania Spółki zmiany. Pod jego kierownictwem ta mała, lokalna, wymagająca doinwestowania i zmiany kultury organizacyjnej firma rozwinęła się w jedną z trzech największych grup kapitałowych, działających na polskim rynku opakowań szklanych. Wcześniej Lis piastował stanowiska zarządcze w takich firmach jak: Euroverlux Ltd. Gniezno, niemieckiej firmie G+J Gruner + Jahr, Frąckowiak i Partnerzy (poznańska grupa konsultingowa), Oficyna Wydawnicza Torpress. Pracował również dla Egon Zehnder International Ltd., jako Konsultant ds. Zarządzania.

Sławomir Lis jest absolwentem wydziału filologii angielskiej Uniwersytetu Poznańskiego. Wykształcenie pogłębił studiami MBA w INSEAD, Fontainebleau we Francji. Płynnie posługuje się językiem angielskim, a dodatkowo również francuskim, niemieckim i rosyjskim. Uprawia sporty: nurkowanie, żeglarstwo, jazdę na rowerze górskim i rolkach.

Źródło swoich sukcesów Sławomir Lis upatruje w strategii zarządzania, którą realizuje. Jak sam o sobie mówi „Jestem otwarty na współpracę z ludźmi i wychodzę z założenia, że cele firmy, oraz kierunki działania należy wypracowywać wspólnie. To ludzie, ich praca i zaangażowanie tworzą firmę“.
Greg Molyneux, dotychczasowy Prezes Zarządu SigmaKalon Deco Polska, z dniem 1 stycznia 2008 roku, po trzech latach obecności w Polsce, obejmie funkcję Dyrektora Zarządzającego Deco Wielka Brytania i Irlandia.


SigmaKalon Deco Polska Sp. z o.o. - wcześniej istniejąca pod nazwą Dekoral - Centrum Dekoracyjne Sp. z o.o., powstała w grudniu 2001 roku. W listopadzie 2006 została do niej wniesiona aportem zorganizowana część przedsiębiorstwa Polifarb Cieszyn - Wrocław S.A. (Oddział Wrocław - Jednostka Biznesowa Deco). PCW powstał 25 września 1997 w wyniku połączenia spółek: Polifarb Cieszyn SA i Polifarb Wrocław SA. We wcześniejszej formie spółki działały od około 50 lat, będąc dwiema największymi firmami branży farb i lakierów w Polsce.
W lutym 1999 roku ówczesny Polifarb Cieszyn-Wrocław SA wszedł w skład międzynarodowej grupy SigmaKalon, która należy do grona największych producentów farb i lakierów na świecie. Wyroby SigmaKalon zajmują czołową pozycję na rynku farb i lakierów we Francji, Wielkiej Brytanii, krajach Beneluksu, w Polsce i na Węgrzech oraz plasują się na drugim miejscu na rynku farb dekoracyjnych w Europie. SigmaKalon z portfelem wiodących marek jest światowym graczem na rynku farb i lakierów dekoracyjnych, ochronnych i dla przemysłu. Grupa zatrudnia blisko 10.000 pracowników w ponad 40 krajach, a jej obroty sięgają 1,8 miliarda euro. SigmaKalon jest drugim co do wielkości dostawcą farb i lakierów na rynek europejski. Grupa rozwija obecnie swoją działalność także w Afryce i Azji. SigmaKalon stworzyła system dystrybucji produktów do profesjonalnych odbiorców farb i lakierów za pomocą sieci centrów obsługi. Grupa posiada unikalną sieć około 500 centrów dekoracyjnych oraz około 3,000 niezależnych hurtowni pozwalających na utrzymanie stałych i silnych relacji z Klientami.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz