/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Odnawialne źródła energii wiodącym tematem ma POLEKO

PAP - Nauka w Polsce

Autor: kap/bsz (Opr JR)
Źródło: PAP - Nauka w Polsce
Data: 2007-11-12


Odnawialne źródła energii - to wiodący temat tegorocznych 19. targów ekologicznych POLEKO, które odbędą się w Poznaniu w dniach 20-23 listopada. Drugim ważnym zagadnieniem będzie recykling. Impreza zgromadzi ponad 1000 firm z 20 krajów...

<font color=gray>POLEKO 2006</font><font color=gray>POLEKO 2006</font>

"Energetyka odnawialna, mimo że nie ma w Polsce idealnych rozwiązań ani wspomagania finansowego drobnych przedsięwzięć, rozwija się dobrze i coraz więcej inwestorów interesuje się realizacją projektów" - powiedział w czwartek na konferencji prasowej wiceminister środowiska Krzysztof Zabęba. Dodał, że działa w naszym kraju wielu producentów np. kolektorów słonecznych.
Wiceminister podkreślił, że nowością związaną z tzw. czystą energią będą na targach promocje energii jądrowej. Jego zdaniem energetyka jądrowa będzie w latach 2020-2030 jednym z elementów bezpieczeństwa energetycznego kraju.
Na targach będzie można poznać także najnowsze rozwiązania z zakresu ochrony środowiska, ekologiczne technologie jutra, najnowocześniejsze maszyny i urządzenia (w tym kilkadziesiąt produktów nowych na rynku).
Według szacunków organizatora, Międzynarodowych Targów Poznańskich, targi POLEKO 2007 będą większe od bardzo udanej poprzedniej edycji tej imprezy i zgromadzą ponad 1000 firm z około 20 krajów. Zamówiona przez wystawców powierzchnia ekspozycyjna jest o 17 proc. większa niż w ubiegłym roku.

KAW
kap/bsz


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz