DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

1 mln zł dla ministra na laboratorium w lesie

Autor:
Źródło:
Data: 2007-11-11


"Minister Środowiska Jan Szyszko (PiS) dostał pieniądze od państwa na budowę laboratorium akurat tam, gdzie ma swoje posiadłości - dowiedział się "Newsweek". W ubiegłym tygodniu podległy ministrowi zarząd Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚ) zatwierdził wniosek o dotację w wysokości ponad 1 miliona 300 tys. zł na przedsięwzięcia budowy w Nadleśnictwie Tuczno wieży - laboratorium do monitorowania wielkości emisji dwutlenku węgla w lasach...

Wniosek z adnotacją "zatwierdzam" podpisał sam minister środowiska Jan Szyszko. Stacja ma badać pochłanianie CO2 w ekosystemach leśnych. Minister w Tucznie pod Piłą posiada prawie 170 hektarów gruntów, które kupił w latach 90. od Agencji Własności Rolnej Skarbu Państwa.
Z lektury wniosku o dotację wynika, że oprócz ponad 1 mln 300 tys zł, niemal drugie tyle na badania w nowym laboratorium wyda Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe.
- Nie ma tu konfliktu interesów, bo przecież powierzchnia badawcza stanowiąca własność ministra to nie to samo co całe nadleśnictwo - powiedział "Newsweekowi" rzecznik ministra Szyszko Sławomir Mazurek."

Onet.pl /Newsweek.pl, MFi


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz