/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Międzynarodowa konferencja o ochronie lasów

Autor:
Źródło:
Data: 2007-11-03


Podczas konferencji poświęconej ochronie lasów w Europie mają być podpisane dokumenty zwracające m.in. uwagę na zmiany klimatyczne i wizję przyszłości lasów w Europie. Konferencję zaplanowano na poniedziałek w Warszawie (05.11.207)

Uczestnicy V Konferencji Ministerialnego Procesu Ochrony Lasów w Europie podpiszą: Deklarację Ministerialną oraz dwie Rezolucje Warszawskie (las, drewno, energia oraz las i woda).
Deklaracja Ministerialna ma być dokumentem, który obejmie długofalową wizję przyszłości lasów w Europie, z uwzględnieniem najbardziej aktualnych problemów społecznych i politycznych.
Rezolucja Warszawska - las, drewno, energia zwraca uwagę na zmiany klimatyczne oraz ich wpływ na rozwój lasów, wzrost zapotrzebowania na energię ze źródeł odnawialnych a także zagrożenia stabilności i konkurencyjności na rynku przemysłu drzewnego. Rezolucja Warszawska - las i woda porusza z kolei zagadnienia związane z zagrożeniami niedoboru wody pitnej oraz jej jakości w różnych regionach Europy.
W konferencji wezmą udział przedstawiciele 46 krajów z Europy, reprezentanci Komisji Europejskiej oraz delegaci najważniejszych organizacji w międzynarodowej polityce leśnej.
Podczas konferencji zostanie przedstawiony raport o stanie lasów w Europie, przygotowywany m.in. przez Europejską Komisję Gospodarczą ONZ. (PAP)

kaw/ krf/ mhr/

Atykuł pochodzi z portalu internetowego EuroPAP


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz