DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
Deska podłogowa

Barlinek: Podłoga z mocą espresso

Barlinek

Autor: inf. prasowa (opr.JR)
Źródło: Barlinek
Data: 2007-10-31


Nazwa najnowszej deski barlineckiej o głęboko brązowej barwie - dąb szczotkowany espresso - nie jest przypadkowa. Zmysłowa przyjemność doznań smaku, koloru i aromatu porannego espresso sprawia, że z energią i uśmiechem witamy nowy dzień...

<font color=gray>fot. Barlinek</font><font color=gray>fot. Barlinek</font>

I tak jak dobra kawa wpływa na nasz nastrój, podłoga dąb szczotkowany espresso intensywnie i ze smakiem kształtuje przestrzeń domu, sprawiając, że nabiera ona wyrafinowanej elegancji.

Piękno elementów wyposażenia wnętrz wykonanych z naturalnych materiałów zachwyca. Finezja kolorów, wzorów i harmonii połączeń daje ogromną przyjemność przebywania w idealnie skomponowanym wnętrzu. Akcenty intensywnych barw podkreślają charakter aranżacji i dodają jej smaku.

Jesienna nowość w ofercie Barlinka - deska barlinecka dąb szczotkowany espresso - przyciągnie wzrok w każdym wnętrzu. A nasi goście spędzą pierwsze chwile studiując jej misterny wzór i barwę. Podłoga stanowi idealną propozycję do wszelkich reprezentacyjnych wnętrz domu: pokojów dziennych, gabinetów i bibliotek. Ciemna barwa deski dąb szczotkowany espresso predysponuje ją do pomieszczeń o większych metrażach i dobrym nasłonecznieniu. Naturalne światło wydobędzie głęboką barwę i rysunek słojów, a także ich fakturę. Sugerowane style aranżacji mieszczą się w inspiracjach klasycznych, etnicznych i rustykalnych. Pasujące kolory ścian to: kość słoniowa, porcelanowy beż lub barwy intensywne.

Niemożliwa do odtworzenia w warunkach domowych technika wykonania deski barlineckiej dąb szczotkowany espresso zakłada jej szczotkowanie ("postarzanie"), barwienie i lakierowanie. Subtelne rowki "postarzania" podkreślają naturalne piękno usłojenia dębu. Dzięki zabiegowi, falisty układ włókien jest bardziej widoczny. Specjalna technika barwienia drewna daje niespotykany, a bardzo dekoracyjny efekt negatywu - ciemny kolor pokrywa grzbiety włókien, podczas gdy rowki usłojenia pozostają w naturalnej barwie dębu. Tak przygotowana powierzchnia pokrywana jest lakierem. Trwały impregnat delikatnie wypełnia szczotkowanie, pozostawiając jednak wyczuwalną w dotyku fakturę w postaci subtelnych rowków.

Deska barlinecka dąb espresso oferowana jest w wersji trzylamelowej, w linii Life, której estetykę dodatkowo cechuje bogactwo usłojenia drewna. Techniczne właściwości podłogi nie ustępują jej walorom dekoracyjnym. Drewno dębu nie bez powodu jest najczęściej wybieranym gatunkiem na pokrycia podłogowe w Polsce i w Europie. Surowiec słynie ze swojej trwałości i stabilności wymiarów. Co więcej, zabieg szczotkowania powierzchni desek sprawia, że będą na nich mniej widoczne ewentualne ślady długoletniego użytkowania.
Deska barlinecka dąb espresso oferowana jest w wymiarach: 2200 x 207 x 15 mm. Gwarancja na podłogę obejmuje 20 lat.

Barlinek: Podłoga z mocą espresso (Zdjęcia: 3)

<font color=gray>fot. Barlinek</font><font color=gray>fot. Barlinek</font>

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz