/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

What a colourful Job

E.C.H.O. COMMUNICATIONS / PR Agency

Autor: inf. prasowa (opr.JR)
Źródło: E.C.H.O. COMMUNICATIONS / PR Agency
Data: 2007-10-31


Z końcem września w SigmaKalon Deco Polska zakończyła się kolejna edycja praktyk letnich, które w tym roku przebiegały pod hasłem „What a colourful Job”. Przez dwa miesiące dziesięciu starannie wybranych kandydatów zapoznawało się z pracą w międzynarodowym środowisku dużej firmy...

<font color=gray> Plakat promujący praktyki</font><font color=gray> Plakat promujący praktyki</font>

Faktem wyróżniającym tę praktykę na tle innych było połączenie wysokich wymagań postawionych studentom z możliwością rozwoju, np. poprzez uczestnictwo w szkoleniach. Podczas wypełniania codziennych obowiązków praktykanci musieli wykazać się odpowiedzialnością, terminowością oraz, przede wszystkim, kreatywnością.

Proces rekrutacji wyłonił najlepszych
Na praktyki zgłosiło się aż 50 osób, jednakże tylko dziesięć z nich przeszło wieloetapowy proces rekrutacji. Najlepszymi okazali się studenci Akademii Ekonomicznej i Politechniki Wrocławskiej. Zarówno praktykantom, jak i firmie SigmaKalon Deco Polska zależało na tym, aby rekrutacja pozwoliła szczegółowo zweryfikować predyspozycje kandydatów do pełnienia przyszłych obowiązków. Dzięki takiemu podejściu firma wnikliwie oceniła potencjał studentów, a praktykanci zyskali potwierdzenie swych umiejętności. Studenci, którym udało się przejść przez trudne sito kwalifikacyjne, rozpoczęli praktyki od szkoleń wstępnych, poznali swych opiekunów oraz program zajęć. Praktykanci zostali dodatkowo już na samym początku poinformowani o zakresie swoich obowiązków oraz o tym, jakie projekty będą realizowali samodzielnie, a w jakich będą wspierać specjalistów SigmaKalon Deco Polska.
„Na dynamicznie rozwijającym się rynku pracy w cenie są nie tylko wiedza, ale również nabyte umiejętności. Dlatego też zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne w życiu zawodowym młodego człowieka są praktyki. Uczestnictwo w realizacji profesjonalnych projektów jest również okazją do zaplanowania przyszłej drogi zawodowej w oparciu o zdobyte doświadczenie. Jako pracodawca cieszymy się, że możemy w tym uczestniczyć” - mówi Dagmara Sobolewska, Dyrektor Personalny SKDP.

Praktyka czyni mistrza
Studenci odbywali praktyki w kilku działach SigmaKalon Deco Polska: dziale zakupów, obsługi klienta, eksportu, logistyki oraz w pracowniach badawczo – rozwojowych. Praktykanci zyskali możliwość samodzielnego działania, sprawdzenia siebie i swych umiejętności w praktyce, co było dla nich prawdziwym wyzwaniem. Podczas praktyk młodzi ludzie nabyli wiedzę techniczną, mogli także wykazać się kreatywnością. Z wykonywanych obowiązków rozliczano ich tak samo jak pracowników SigmaKalon Deco Polska.
Studenci wzięli udział w cyklu szkoleń, z których zazwyczaj korzystają etatowi pracownicy firmy. Dotyczyły one systemów zarządzania jakością, współpracy z klientem wewnątrz firmy, komunikacji, efektywności zespołu, zarządzania i planowania czasem, technik negocjacyjnych oraz samych negocjacji. Szkolenia wpłynęły na jakość współpracy pomiędzy studentami i ich opiekunami. Umiejętności, jakie studenci zyskali podczas praktyk, pozwolą im na lepsze przygotowanie do poruszania się na coraz bardziej konkurencyjnym rynku pracy. „Zależało nam na tym, aby praktykanci, którzy poznają naszą firmę od strony pracownika, zobaczyli również pełen obraz systemu. Chcieliśmy także dać im możliwość zdobycia kompetencji potrzebnych do realizacji naszych firmowych wartości. Skupiliśmy się więc na systemowym myśleniu w działaniu zespołowym, zarządzaniu czasem oraz podstawie efektywnej współpracy, czyli komunikacji” – podsumowuje Przemysław Kik, Specjalista ds. Szkoleń i Rozwoju SKDP.

Trzecia edycja praktyk letnich już w lipcu
Po sukcesie tegorocznych praktyk letnich władze SigmaKalon Deco Polska zapowiadają kolejną, już trzecią ich edycję. Rozpocznie się ona w lipcu i będzie trwała do końca wakacji. Najbardziej pożądanymi studentami będą ci z uczelni technicznych, znajdzie się jednak również miejsce dla kierunków humanistycznych.
„Formuła praktyk letnich sprawdziła się. Program, który sobie założyliśmy, został w całości zrealizowany. Młodzi ludzie bardzo mocno zaangażowali się w życie firmy, a my zyskaliśmy potencjalnych pracowników. Po sukcesie tegorocznych praktyk z pewnością będziemy kontynuować ten projekt w przyszłym roku” – mówi Aleksandra Kistela, Szef Zespołu Zarządzania Zasobami Ludzkimi SKDP.

SigmaKalon Deco Polska Sp. z o.o. - wcześniej istniejąca pod nazwą Dekoral - Centrum Dekoracyjne Sp. z o.o., powstała w grudniu 2001 roku. W listopadzie 2006 została do niej wniesiona aportem zorganizowana część przedsiębiorstwa Polifarb Cieszyn - Wrocław S.A. (Oddział Wrocław - Jednostka Biznesowa Deco). PCW powstał 25 września 1997 w wyniku połączenia spółek: Polifarb Cieszyn SA i Polifarb Wrocław SA. We wcześniejszej formie spółki działały od około 50 lat, będąc dwiema największymi firmami branży farb i lakierów w Polsce. W lutym 1999 roku ówczesny Polifarb Cieszyn-Wrocław SA wszedł w skład międzynarodowej grupy SigmaKalon, która należy do grona największych producentów farb i lakierów na świecie. Wyroby SigmaKalon zajmują czołową pozycję na rynku farb i lakierów we Francji, Wielkiej Brytanii, krajach Beneluksu, w Polsce i na Węgrzech oraz plasują się na drugim miejscu na rynku farb dekoracyjnych w Europie. SigmaKalon z portfelem wiodących marek jest światowym graczem na rynku farb i lakierów dekoracyjnych, ochronnych i dla przemysłu. Grupa zatrudnia blisko 10.000 pracowników w ponad 40 krajach, a jej obroty sięgają 1,8 miliarda euro. SigmaKalon jest drugim co do wielkości dostawcą farb i lakierów na rynek europejski. Grupa rozwija obecnie swoją działalność także w Afryce i Azji. SigmaKalon stworzyła system dystrybucji produktów do profesjonalnych odbiorców farb i lakierów za pomocą sieci centrów obsługi. Grupa posiada unikalną sieć około 500 centrów dekoracyjnych oraz około 3,000 niezależnych hurtowni pozwalających na utrzymanie stałych i silnych relacji z Klientami. Ponadto SigmaKalon Deco Polska jest właścicielem sieci ponad 20 Centrów Dekoracyjnych Dekoral, kompleksowo obsługujących profesjonalistów. SigmaKalon Deco Polska powołała do życia pierwszy w Polsce ośrodek szkoleniowy, certyfikujący malarzy - Akademię Technik Malarskich. Firma jest również właścicielem 4 Studiów Aranżacji Koloru, które przygotowują projekty kolorystyczne dla klientów instytucjonalnych.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz