DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Quality International dla Kronoflooring Mielec

Autor:
Źródło:
Data: 2007-10-30


Kapituła prestiżowego w polskim biznesie konkursu „Forum Jakości Quality International 2007” ogłosiła listę finalistów. Znalazł się na niej zakład Kronofloring Mielec Sp. z o.o., jeden z najnowocześniejszych zakładów branży w Europie...

Organizatorzy konkursu stawiają sobie za zadanie ukazanie potencjału polskiego rynku i stymulowanie tworzenia nowych wzorów jego jakościowego rozwoju. Głównym celem Forum jest jednak zwiększenie konkurencyjności na rynkach europejskich i światowych polskich producentów oraz wytwarzanych przez nich produktów.

Najwyższa jakość
Konkurs jest przedsięwzięciem adresowanym do firm działających na terenie Polski, które wdrożyły czytelną politykę jakości w odniesieniu do wytwarzanych produktów i obowiązujących systemów zarządzania. Najważniejszymi kryteriami oceny oferowanych produktów były m. in. wysoka jakość potwierdzona badaniami kompetentnych instytucji, stan wdrożenia systemów zarządzania jakością, niepowtarzalne właściwości użytkowe i estetyczne, nowoczesność zastosowanych rozwiązań czy przyjazny stosunek dla środowiska.
Finalistów wyłoniono na podstawie oficjalnych danych i opinii powołanych ekspertów, będących przedstawicielami organizacji biznesowych i gospodarczych, specjalistycznych laboratoriów, instytucji certyfikujących oraz innych urzędów gospodarczo – kontrolnych.

Kroonoflooring Mielec Sp. z o.o.
To jeden z najnowocześniejszych zakładów tej branży w Europie. Na przestrzeni kilkunastu ostatnich lat powstał tu olbrzymi kompleks produkcyjny, w którym wytwarza się najwyższej klasy wyroby dla przemysłu meblarskiego i branży wykończeniowej pod marką Krono Original. Oferta obejmuje m. in. panele podłogowe, listwy wykończeniowe, blaty robocze i parapety oraz płyty MDF, MDF laminowane oraz płyty wiórowe melaminowane. Firma opiera swoją produkcję na bazie odpadów drzewnych, wprowadzając na terenie całej Polski kompleksowy system pozyskiwania i transportu tego surowca. Jako jedyny producent paneli podłogowych w Polsce spółka z Mielca otrzymała oficjalną rekomendację Polskiego Towarzystwa Alergologicznego potwierdzającą fakt, iż oferowany produkt nie powoduje alergizacji wytwarzanych przez roztocze i inne składniki kurzu.

Gospodarka proekologiczna
Działając zgodnie z założeniami proekologicznej gospodarki zasobami leśnymi Kronoflooring Mielec otrzymała wcześniej Certyfikat FSC (Forest Steward Council). Wdrożono tu także System Zarządzania Jakością ISO 9001:2000. Elitarny znak QI w kategorii produkt najwyższej jakości potwierdza oficjalnie bezkonkurencyjną, światową jakość wyrobów z Kronoflooring Sp. z o.o. w Mielcu oraz wysoko ocenia obowiązujący w zakładzie system zarządzania. Konkursowi patronują Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Klub Polskie Forum ISO oraz Forum Biznesu.

JR
Koda Public Relations


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz