DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Swarzędz Meble przegrał w sądzie

Autor:
Źródło:
Data: 2007-10-29


Swarzędz Meble SA poinformował o zakończeniu ostatniego z 10 postępowań sądowych z powództwa Banku Wschodniego SA z siedzibą w Białymstoku, którego następcą prawnym jest EURO Bank SA we Wrocławiu.

Sąd Apelacyjny w Warszawie zasądził od Swarzędz Meble na rzecz Euro Banku SA kwotę 653.844,33 zł wraz z ustawowymi odsetkami, oddalając powództwo co do kwoty 185.803,08 zł.

Spółka w związku z toczącym się postępowaniem w 2006r. utworzyła rezerwę w wysokości 871,6 tys. zł tytułem kwoty głównej i kosztów postępowania oraz w I półroczu br. rezerwa w wysokości 537,3 tys. zł tytułem odsetek. Niezależnie od tego spółka złoży wniosek o uzasadnienie tego wyroku celem rozważenia złożenia skargi kasacyjnej.

Spośród 10 wszczętych w listopadzie 2002r. przeciwko Swarzędz Meble SA i spółce zależnej Swarzędz Market SA jako poręczycielem, postępowań sądowych z powództwa Banku Wschodniego o zapłatę za przejęte wierzytelności z tytułu zawartych umów leasingu środków trwałych w siedmiu przypadkach zawarta została ugoda sądowa, w stosunku do dwóch spraw sąd umorzył postępowanie.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz