DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Jaroma złożyła prospekt emisyjny

Jaroma

Autor:
Źródło: Jaroma
Data: 2007-10-29


10 października Jaroma SA złożyła w Komisji Nadzoru Finansowego swój prospekt emisyjny. Debiut giełdowy spółki planowany jest na styczeń lub luty 2008r.

Jaroma jest jednym z największych polskich producentów obrabiarek dla przemysłu meblowego. Spółka produkuje 50 typów maszyn przeznaczonych do wtórnej obróbki drewna oraz obróbki materiałów drewnopochodnych. Obrabiarki produkowane przez firmę są kupowane zarówno przez duże firmy meblowe jak i małe stolarnie. Wyroby Jaromy sprzedawane są tak w Polsce jak i poza jej granicami. - Systematycznie zwiększamy sprzedaż eksportową naszych wyrobów, które sprzedajemy także na bardzo wymagające rynki zachodniej Europy - powiedział Pałosz.

Spółka planuje, że w 2007 roku jej przychody wyniosą 40,0 mln zł, a zysk netto 2,2 mln zł. - Szacujemy, że w 2008 roku przychody ze sprzedaży wyniosą 48,0 milionów złotych. Wówczas będą widoczne efekty ścisłej współpracy pomiędzy spółkami wchodzącymi w skład naszej grupy, a także zaowocują podejmowane w tym i ubiegłym roku działania inwestycyjne w Jaroma SA oraz działania marketingowe skutecznie realizowane na rynkach zagranicznych jak i w kraju - twierdzi Lesław Pałosz.

Jaroma SA z siedzibą w Jarocinie powstała w 1937 roku. Po wielu przekształceniach prawnych spółka uczestniczyła w Programie Powszechnej Prywatyzacji - 13 stycznia 1994 roku została przekształcona w spółkę akcyjną. W 2002 roku głównym akcjonariuszem została wadowicka spółka DATEX, która obecnie posiada ponad 97% akcji Jaromy.

Obecnie Jaroma SA tworzy Grupę Kapitałową, w skład której wchodzą JAROMA sp. z o.o. w Jarocinie oraz Fabryka Sprzętu Okrętowego REMOR SA w Reczu. Akcje Remoru zostały kupione przez jarocińską spółkę w 2007 roku. - Posiadamy także udziały w spółce handlowej w Rosji i chcielibyśmy tworzyć kolejne spółki poza granicami kraju. Myślimy także o zakupie innych firm uzupełniających naszą ofertę adresowaną do producentów mebli i stolarki okiennej - deklaruje Lesław Pałosz.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz