DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Koelner wezwał do sprzedaży akcji Śrubeksu

Koelner

Autor: dja
Źródło: Koelner
Data: 2007-10-25


Koelner porozumiał się z akcjonariuszami mniejszościowymi Śrubeksu i ogłosił wezwanie na wszystkie akcje tej giełdowej spółki po cenie 50 zł za jedną akcję.

Wcześniejsze umowy połączeniowe spółek blokowali akcjonariusze mniejszościowi, których zdaniem wycena Śrubeksu była zbyt niska.

W środę jedna akcja Śrubeksu warta była 44 zł, GPW jednak wcześniej zdecydowała o zawieszeniu notowań spółki. W połowie lipca Koelner i Śrubex podpisały porozumienie w sprawie połączenia. Połączenie nastąpi poprzez przeniesienie całego majątku Śrubex na Koelner w zamian za akcje, które Koelner wyda akcjonariuszom Śrubex. Zaproponowany przez Koelnera parytet wymiany akcji Śrubeksu na akcje Koelnera wynosi 1,5 do 1.

Koelner wezwał do sprzedaży 1.180.991 akcji Śrubeksu, stanowiących 65,68% kapitału spółki po 50 zł za sztukę, tak aby w wyniku wezwania osiągnąć poziom 100%. Obecnie Koelner kontroluje 34,32% akcji Śrubeksu.

Minimalna liczba akcji, po której osiągnięciu Koelner zobowiązuje się nabyć papiery Śrubeksu, to 461.763 papierów stanowiących 25,68%. Zapisy na sprzedaż akcji będą przyjmowane od 5 listopada do 4 grudnia tego roku.

Grupa Koelner jest liderem na rynku zamocowań dla budownictwa i przemysłu w Polsce i należy do czołówki producentów elementów złącznych w Europie. Firma jest także znaczącym graczem na krajowym rynku narzędzi i elektronarzędzi. Oferta asortymentowa Grupy Koelner obejmuje ok. 27 tys. pozycji, oferowanych głównie pod własnymi markami: "Koelner", "Rawl", Rawlplug", "Modeco", "Modeco Expert", "Globus".

Fabryka Śrub w Łańcucie "Śrubex" SA działa od 1957r. Jest jednym z największych producentów elementów złącznych w Europie Środkowo-Wschodniej i w Polsce.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz