/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Deski z kompozytu drewno-polimer

Plastivan <font color=gray>www.deskitarasowe.pl  </font>

Autor: opr. JR
Źródło: Plastivan <font color=gray>www.deskitarasowe.pl </font>
Data: 2007-10-22


Tarasy, obrzeża basenów i oczek wodnych, nadmorskie molo oraz pomosty żeglarskie i wędkarskie muszą każdego dnia sprostać niszczącym działaniom wody. Tylko dzięki temu będą przez długie lata spełniać swoje zadanie. Taką gwarancję i właściwości zapewni Duofuse czyli specjalny system desek tarasowych...

<font color=gray>Fot.  Plastivan  </font><font color=gray>Fot. Plastivan </font>

Deski tarasowe Duofuse są wykonane z kompozytu drewno-polimer /WPC/, czyli połączenia mączki drzewnej i tworzywa. Duofuse to wyjątkowe połączenie właściwości tworzywa oraz wyglądu i ciepła naturalnego drewna.
Jest to produkt wykonany z najwyższej jakości surowców przez co nie wymaga żadnej konserwacji. Przez wiele lat nie zmienia swojego kształtu i wyglądu, a co najważniejsze – jest przyjazny dla środowiska. Posiadają chropowatą, antypoślizgową powierzchnię. Deski tarasowe z kompozytu drewnianego są wyjątkowo odporne na wodę, nie butwieją, nie pęcznieją i są objęte długoletnią gwarancją.
System desek tarasowych Duofuse dostępny jest w trzech kolorach: naturalne drewno, tropikalny brąz oraz grafit.

Montaż i konserwacja
System desek tarasowych jest bardzo łatwy w montażu. Elementy systemu można wiercić i montować tak samo jak drewno lite, używając standardowych narzędzi do drewna. Do cięcia można stosować brzeszczoty z drobnymi zębami.
Kompozyty drewniane nie wymagają konserwacji. Są odporne na wodę, nie butwieją, nie pęcznieją. Ponadto są odporne na niskie temperatury i szkodniki. Czyszczenie desek kompozytowych jest bardzo łatwe i nie wymaga żadnych specjalnych środków czyszczących. Można je czyścić przy pomocy wody pod wysokim ciśnieniem (maks. 80 barów) lub przy pomocy typowych domowych środków czyszczących. Do czyszczenia nie należy stosować maszyn czyszczących.
Plamy z tłuszczu i oleju należy usuwać przy pomocy domowych detergentów. Nie należy stosować rozpuszczalników! Aby zapewnić dobry spływ wody należy regularnie oczyszczać przerwy między deskami.

Zastosowania
Duofuse świetnie sprawdzi się nie tylko na tarasie ale również jako element molo czy schodów prowadzących na plażę. Właściwości i zalety desek kompozytowych docenią właściciele przystani żeglarskich oraz amatorzy wędkarstwa. Produkt spełni również swoje zadanie przy wszelkiego typu hotelowych lub przydomowych basenach, stając się ich estetycznym wykończeniem.

Deski z kompozytu drewno-polimer (Zdjęcia: 3)

<font color=gray>Fot.  Plastivan  </font><font color=gray>Fot.  Plastivan  </font><font color=gray>Fot.  Plastivan  </font>

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz