DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Dremasilesia-Mebelexpo 2007: Spotkanie branży na Górnym Śląsku

MTP, MTK

Autor:
Źródło: MTP, MTK
Data: 2007-10-24


Odbywające się w dniach 27-30 września 2007 w Katowicach targi DREMASILESIA – MEBELEXPO skupiły ofertę 56 firm – dostawców dla branży drzewnej i meblarskiej. Ekspozycję maszyn, urządzeń i narzędzi odwiedzili przedstawiciele małych i średnich firm z regionu Górnego Śląska.

fot. MTKfot. MTK

Targi DREMASILESIA – MEBELEXPO są wspólną inicjatywą Międzynarodowych Targów Poznańskich i Międzynarodowych Targów Katowickich. Tegoroczną edycję stanowiły przede wszystkim maszyny i narzędzia do obróbki drewna. Wg opinii wystawców spotkanie było doskonałą okazją do uzupełniania wiedzy po kwietniowych targach DREMA w Poznaniu.

- Wśród zwiedzających dominowali rzemieślnicy i stolarze. Targi DREMASILESIA okazały się dobrym miejscem dla tych, którzy na konieczność pokonania znacznej odległości nie docierają do Poznania – mówi Andrzej Głuchowski, prezes zarządu firmy ITA z Warszawy.

Opinię tą podziela Teresa Hauser, prokurent firmy SCM Group Polska: - Targi odwiedziło jednak sporo firm z terenu Dolnego i Górnego Śląska, rozmawialiśmy również ze stolarzami z Małopolski i południowej Wielkopolski. Nawiązaliśmy wiele nowych kontaktów i zawarliśmy kilka umów. Jak na pierwszy raz to całkiem sporo i jesteśmy bardzo zadowoleni. Nasz przyszłoroczny udział w targach Katowicach jest raczej pewny – mówi Teresa Hauser, prokurent firmy.

Targi DREMASILESIA – MEBELEXPO odbyły się w rejonie Górnego Śląska, gdzie mamy do czynienia z dużą koncentracją małych i średnich zakładów zajmujących się obróbką drewna. Wystawcy zaprezentowali im zarówno proste, jak i bardziej technicznie zaawansowane rozwiązania. Wśród wystawców pojawiły się takie firmy jak Teknika, Felder Group Polska, czy członkowie Stowarzyszenia Producentów Maszyn, Urządzeń i Narzędzi do Obróbki Drewna DROMA.

- Będziemy ulepszać formułę targów DREMASILESIA w oparciu o oczekiwania wystawców i przedstawicieli branży obróbki drewna. Na podstawie opinii zebranych po tegorocznej edycji doszliśmy do ważnego wniosku, że organizacja tego typu, regionalnego spotkania dla branży, jest bardzo potrzebna – mówi Miłosz Matelski z Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, na ekspozycji zabrakło gotowych mebli. Jak wyjaśnia Piotr Kubica, prezes zarządu Międzynarodowych Targów Katowickich, z tej części ekspozycji zrezygnowano ponieważ takie było stanowisko producentów mebli, którzy rozważali wystawiennictwo na targach DREMASILESIA – MEBELEXPO w terminie wrześniowym.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz