DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Greenbag: Modnie czyli wielorazowo

Autor:
Źródło:
Data: 2007-10-16


Czy zastanawiałaś się kiedyś, jak wyglądasz niosąc zakupy w foliowej torebce? Zapewne jednorazówka świetnie pasuje Ci do nowego płaszcza i skórzanej torebki. Jest przeważnie w atrakcyjnym kolorze i przezroczysta, obnażając twoje plany na dzisiejszy obiad czy kolację. Gdy niesiesz kilka „foliówek” – szeleszczą przyjemnie, niemalże w rytm ostatniego twojego hitu muzycznego. I gdy chce Ci się już tańczyć z radości, że wreszcie wracasz do domu, nagle twoja „foliówka” przypomina o sobie – wrzynając się w twoje dłonie. Gdy już zbliżasz się do domu, nagle coś pęka, brzdęka, wylewa się, plami twoje nowe buty….

Przysłowiowa reklamówka ma wiele fanek. Ale gdzie podział się komfort, poczucie estetyki, otwartość na nowe alternatywy i co najważniejsze – troska o środowisko?! Kobieta maszerująca z „foliówką” to widok co najmniej śmieszny i wiele mówiący o świadomości ekologicznej współczesnej konsumentki. Używając toreb foliowych przyczyniasz się do zanieczyszczania środowiska. Nie mówiąc już o tym, że w dobie społecznej debaty na temat wycofywania „foliówek” z supermarketów, to po prostu „obciach”.
Gdyby przeciętna 4-osobowa rodzina zrezygnowała z „jednorazówek” na rzecz toreb wielokrotnego użytku, mogłaby rocznie zmniejszyć liczbę plastikowych toreb o tysiąc do 1,5 tysiąca. Tymczasem codziennie, w każdym dużym polskim mieście, zużywany jest ok. milion jednorazowych reklamówek, które najczęściej jeszcze tego samego dnia wyrzucane są do śmieci lub na ulicę! Na szczęście, dzięki aktywności polskich producentów toreb wielorazowych, w tym szczególnie firmy Gam z Torunia, produkującej torby Greenbag, moda na „wielorazówkę” to nie tylko chwilowy trend, ale początek ponadczasowej „mody na ekologię". Trwająca od kilku miesięcy debata na temat wycofania „foliówek” z obiektów handlowych jest dowodem na to, że Polska idzie w dobrym kierunku.
Na Zachodzie moda na wielorazowe torby trwa od dawna, a zdjęcia gwiazdy z ekologiczną torbą to łakomy kąsek dla paparazzi, którzy wyłapują takie sytuacje by pokazać, z których gwiazd należy brać przykład.
Ekologiczne torby Greenbag miały już w Polsce swój debiut w świecie mody, podczas pokazu najnowszych kolekcji m.in. Grzegorza Kasperskiego i innych Młodych Projektantów z Fundacji Polish Designers Foundation. Przechadzające się po wybiegu modelki miały w ręku torbę Greenbag, która idealnie komponowała się z proponowanymi kreacjami, podkreślając tym samym powszechnie obowiązujący trend.
Podejście „eko” coraz wyraźniej nabiera znaczenia jako sposób na życie, źródło lepszego samopoczucia i pozytywnej energii. Zielone torby Greenbag to już nie tylko znak, że dbamy o nasze otoczenie, ale także nowa moda i styl, który łączy ludzi we wspólnej idei.

Informacje o firmie:
Gam Sp. z o. o. z siedzibą w Toruniu powstała w 1997 roku. Firma prowadzi szeroką działalność związaną z rynkiem nieruchomości oraz inwestycjami kapitałowymi w sektorach nowych technologii. Od niedawna rozpoczęła dystrybucję polipropylenowych, ekologicznych toreb sprzedawanych w super i hipermarketach pod marką Greenbag. Główne motto firmy brzmi „nasz sukces będzie sukcesem wszystkim”. Za słowami idą czyny, oprócz promowania produktów pro-ekologicznych, spółka angażuje się we wspieranie inicjatyw charytatywnych, promocję i sponsoring sportu. Wspiera między innymi toruński oddział Caritas, Fundację Ducha i WOŚP.


media.netpr.pl
JR


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz